Судове рішення #32121533

НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-2840/11

№ 2/183/205/13


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



04.06.2013 року


Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі

головуючого судді - Городецького Д.І.

секретаря - Кравченко О.О.

за участі:

представника позивача Боброва В.Ю.

відповідача ОСОБА_2

відповідача ОСОБА_3

представника відповідачів ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську цивільну справу за позовом Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, виселення,


В С Т А Н О В И В:ц

27.04.2011 року Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, виселення,.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що в жовтні 1997 року військовослужбовцю ОСОБА_2 була надана в користування квартира АДРЕСА_1, в яку він вселився на підставі ордеру № 201 від 21.10.1997 року, виданим Міністерством Оборони України в особі Гвардійської КЕЧ району.

Приблизно з 2005-2006 років відповідач ОСОБА_2 не проживає в житловому приміщенні, що підтверджується актом № 38 від 06.04.2011 року, складеним комісією Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району.

Також, стало відомо, що у спірну квартиру безпідставно вселилися відповідач ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які мешкають в квартирі по теперішній час.

В зв'язку з наведеним, посилаючись на вимоги ст.ст. 71,72, 99, 116 ЖК України, Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району просило суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1, висилити ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 із спірного житла без надання іншого житлового приміщення, стягнути з відповідачів судові витрати.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району в повному обсязі, посилався на підстави звернення до суду, викладені в заяві, просив суд задовольнити вимоги.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав, посилався на те, що з він змушений був проживати в м. Буча, працювати в цьому місті та проживати в будинку по АДРЕСА_2, доглядати за матір'ю, якій виповнилося 62 роки та за братом ОСОБА_1, який перебуває на обліку лікарів в зв'язку з психічним захворюванням та потребує стороннього нагляду. В 2006 році він дозволив ОСОБА_3 проживати в спірній квартирі, в якій залишилися його речі.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнала, посилалася на те, що вона зареєстрована в с. Межева. У 2006 році ОСОБА_2 дозволив її чоловікові з сім'єю проживати в спірній квартирі, доглядати за речами. В теперішній час в кварті проживає тільки вона, оскільки стосунки з чоловіком не підтримує, її діти ОСОБА_5 і ОСОБА_7 в квартирі не проживають.

Відповідач ОСОБА_5 в своїй заяві просив суд розглянути справу без його участі, позов не визнав, посилався на те, що з березня 2009 року в спірній квартирі не проживає.

Відповідач ОСОБА_6 в своїй заяві просив суд розглянути справу без його участі.

Суд, заслухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до переконання, що позовні вимоги Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району підлягають частковому задоволенню, з наступного.

Судом встановлено, що в жовтні 1997 року військовослужбовцю ОСОБА_2 була надана в користування квартира АДРЕСА_1, в яку він вселився на підставі ордеру № 201 від 21.10.1997 року, виданим Міністерством Оборони України в особі Гвардійської КЕЧ району.

В спірній квартири зареєстрований ОСОБА_8, що підтверджується відповідною довідкою.

Згідно до акту № 38 від 06.04.2011 року, складеного комісією Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району. з 2005-2006 років відповідач ОСОБА_2 не проживає в житловому приміщенні

Свідки ОСОБА_9 та ОСОБА_10 в судовому засіданні пояснили, що в квартирі АДРЕСА_1 проживають ОСОБА_8 і ОСОБА_3 Їм відомо, що ОСОБА_8 часто виїздив у Київську область, де в нього проживають мати та хворий брат.

В зв'язку з наведеним, судом встановлено, що ОСОБА_2 не проживає в спірному житловому приміщенні, оскільки, доглядає за матір'ю, яка досягла віку 62 роки та за братом ОСОБА_1, який перебуває на обліку лікарів в зв'язку з психічним захворюванням, визнаний обмежено дієздатним, та потребує стороннього нагляду

Відповідно до ст.ст.71,72 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки без поважних причин, провадиться в судовому порядку.

Враховуючи те, що судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 не проживає в спірному житловому приміщенні понад шість місяців з поважних причин, він не може бути визнаний таким, що втратив право користування жилим приміщенням, тому, в задоволенні позовних вимог в цій частині належить відмовити.

Позивач також, посилався на те, що в квартиру безпідставно вселилися відповідач ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які мешкають в квартирі по теперішній час.

У відповідності до ст.10.60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на обґрунтування своїх вимог або заперечень.

Так, позивачем не надано доказів того, що в квартирі проживають відповідачі ОСОБА_5, ОСОБА_6

Так, судом встановлено, що в квартирі проживає тільки відповідач ОСОБА_3

В зв'язку з наведеним, суд вважає, що позовні вимоги про виселення відповідачів ОСОБА_5 і ОСОБА_6 із спірного житлового приміщення є безпідставними, а тому не підлягають задоволенню.

Стосовно вимог про виселення ОСОБА_3, суд приходить до наступного.

У відповідності до ст. 91 СК України, наймач жилого приміщення вправі за згодою членів сім'ї, які проживають разом з ним, і за згодою наймодавця здавати в піднайом жиле приміщення у випадках і в порядку, встановленим цим Кодексом. Наймач може здати в піднайом частину жилого приміщення, а в разі тимчасового виїзду - все приміщення. Жиле приміщення здається в піднайом без зазначення строку або на визначений строк, у тому числі на період збереження цього приміщення за тимчасово відсутнім наймачем. Договір піднайму укладається в письмової формі з наступною реєстрацією у житлово-експлуатаційній організації.

Оскільки письмовий договір про піднайом житлового приміщення з ОСОБА_3 не був укладений, не реєструвався у житлово-експлуатаційній організації, суд приходить до переконання, що ОСОБА_3 вселилася у спірне житлове приміщення безпідставно.

У відповідності до ч.3 ст. 116 ЖК України, осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.

В зв'язку з наведеним, суд приходить до переконання. що позовні вимоги Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району в частині виселення ОСОБА_3 із спірного житлового приміщення обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215 ЦПК України, ст. 71-72, 91, 116 ЖК України, суд,


В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району задовольнити частково.

Висилити ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 з житлового приміщення - квартири АДРЕСА_1 без надання іншого житлового приміщення.

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району судові витрати в сумі 45,50 грн.

В задоволенні іншої частини позовних вимог Будинкоуправління № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району - відмовити.


Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




СУДДЯ Д.І. Городецький



  • Номер: 2/3559/11
  • Опис: позбавлення батьківських прав
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-2840/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Городецький Д. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2011
  • Дата етапу: 10.06.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація