КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-549/2012 (2-а/712/52/13) Головуючий у 1-й інстанції: Шаховніна М.О. Суддя-доповідач: Федорова Г. Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: суддів: Федорової Г.Г., Вівдиченко Т.Р., Ключковича В.Ю.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області на постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 16 січня 2013 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2012 року ОСОБА_4 (далі - позивач) звернулася до Соснівського районного суду м. Черкаси із позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області (далі - відповідач), в якому просила:
- визнати незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області щодо перерахунку пенсії у розмірі 80 % від суми місячного заробітку з 01.07.2012 року;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області перерахувати з 01.07.2012 року призначену пенсію у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90 % місячного заробітку;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області виплатити різницю між фактично отриманою та належною до виплати суми пенсії за період з 01.07.2012 року до дня здійснення перерахунку.
Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 16 січня 2013 року адміністративний позов ОСОБА_4 задоволено.
Відповідач, не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_4 є пенсіонером органів прокуратури. З березня 2008 року позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» виходячи із максимального розміру 90 % від чинної на той час заробітної плати па посаді працівника прокуратури. Стаж роботи в органах прокуратури складає 21 рік 4 місяці.
У квітні 2010 року ОСОБА_4 звільнилася з органів прокуратури, в зв'язку з чим їй було проведено перерахунок пенсії у зв'язку зі звільненням, передбачений ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» розмірі 90 % від місячного заробітку.
Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 26.11.1993 року № 3662-12 (в редакції Закону № 2663-111 від 12.07.2001 року), прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку.
Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержувані перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-VI, до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» були внесені зміни, згідно яких, при виході на пенсію працівникам прокуратури пенсія призначається у розмірі 80 відсотків від суми місячної зарплати.
Згідно ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю за минулий час може бути виплачено йому за не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отриманих працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012 року «Про впорядкування структури та умов праці працівників органів прокуратури» була підвищена заробітна плата працівників прокуратури.
В зв'язку із збільшенням посадових окладів працівників прокуратури, позивач подав до управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області заяву з необхідними документами про проведення перерахунку призначеної пенсії у розмірі 90 % місячного заробітку.
За результатами розгляду заяви позивача, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області було проведено перерахунок пенсії з 01.07.2012 року.
При цьому, колегія суддів зазначає, що при перерахунок позивачу пенсії Управлінням Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області було застосовано ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону від 08.07.2011 року № 3668-VI, згідно якої пенсія призначається та не перевищує розміру 80 відсотків від суми місячної заробітної плати.
Разом з цим, колегія суддів вважає, що дана норма має застосовуватись до працівників при виході на пенсію після прийняття і вступу в законну силу даного Закону. Як вбачається з матеріалів справи, звертаючись до відповідача позивач просив зробити перерахунок пенсії, а тому Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області повинно було провести перерахунок керуючись ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону № 2663-111 від 12.07.2001 року).
Виходячи зі змісту ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону № 2663-111 від 12.07.2001 року), перерахунок має бути проведено вже з розміру раніше призначеної позивачці пенсії, тобто 90 відсотків від суми місячного чинного заробітку і при перерахунку мають бути взяті до уваги збільшені показники, підвищення заробітної плати, які надані позивачем та підтверджені відповідною довідкою.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо правомірності заявлених позовних вимог, які є обґрунтованими, підтверджуються належними доказами, а відтак є такими, що підлягають до задоволення.
Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області на постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 16 січня 2013 року - залишити без задоволення.
Постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 16 січня 2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Суддя: Суддя: Г.Г. Федорова Т.Р. Вівдиченко В.Ю. Ключкович
Головуючий суддя Федорова Г. Г.
Судді: Вівдиченко Т.Р.
Ключкович В.Ю.