Справа № 127/20236/13-п
Провадження 3/127/5193/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2013 року місто Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді Іванченка Я.М..,
секретаря Ліщишина О.С.,
за участю прокурора Коломійця В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №13, в м. Вінниці подання начальника Вінницької виправної колонії УДПтС України у Вінницькій області (№ 86) про передачу трьох мобільних телефонів та грошових коштів, вилучених у засудженого ОСОБА_1 в дохід держави,-
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання начальника ВВК № 86 про передачу в дохід держави мобільних телефонів марки: «Motorola» сірого кольору ІМЕІ:НОМЕР_1, «SAMSUNG SGH-C200N» чорно-сірого кольору IMEI не читається, «PHILIPS» чорного кольору IMEI не читається без батареї живлення та грошових коштів в сумі 30 (тридцять) гривень, вилучених у засудженого ОСОБА_1
Подання мотивоване тим, що 22.07.2013 р. приблизно о 08 годині 30 хвилин оперативним відділом Вінницької ВК №86, оперативним шляхом, було отримано інформацію про те, що засуджений ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який працевлаштований на дільниці по рубці дров Вінницької ВК №86, отримав перекид заборонених предметів через огорожу установи в даному районі.
По даній інформації було негайно здійснено обхід території дільниці по рубці дров Вінницької ВК №86, під час якого було помічено засудженого ОСОБА_1, який поводив себе знервовано. Даному засудженому було проведено неповний особистий обшук в результаті якого під курткою було виявлено поліетиленовий згорток в середині якого знаходилось три мобільних телефони: марки «Motorola» сірого кольору ІМЕІ: НОМЕР_1; «SAMSUNG SGH-C200N» чорно-сірого кольору, ІМЕТ не читається; «PHILIPS» чорного кольору ІМЕІ не читається без батареї живлення та гроші в сумі 30 (тридцять) гривень банкнотами: номіналом 10 грн. №Н И 4711283 та 20 грн. №К Є 9429520. Дані заборонені предмети було вилучено, а засудженого ОСОБА_1 супроводжено до чергової частини для надання письмового пояснення по даному факту.
В ході проведення перевірки засудженому ОСОБА_1 було запропоновано надати письмове пояснення в якому він вказав, що 22.07.2013 року він отримав перекид трьох мобільних телефонів та грошей в сумі 30 (тридцять) гривень, та що за даний перекид він домовився із засудженим, який раніше звільнився з установи, прізвище якого сказати не може, так як у нього можуть виникнути конфліктні відносини з іншими засудженими, а також засуджений ОСОБА_1 пояснив, що мобільні телефони хотів продати, а гроші обміняти на поповнення рахунку.
В ході проведення перевірки було опитано інших засуджених, які стали свідками вищенаведених подій та які підтвердили зберігання заборонених предметів засудженим ОСОБА_1, а також було опитано ряд засуджених в результаті чого інформації, про те, що у засудженого ОСОБА_1 можуть бути конфліктні відносини із іншими засудженими, отримано не було. Також було проведено ряд додаткових заходів, в ході яких не вдалось отримати інформації про інший канал надходження вилучених мобільних телефонів в охороняєму зону.
Представник ВВК № 86 в судове засідання не з'явився по невідомим суду причинам, про причини неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи його було своєчасно сповіщено.
Прокурор Коломієць В.О. в судовому засіданні подання підтримав, вважає необхідним передати вилучені мобільні телефони та грошові кошти в дохід держави.
Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, про необхідність задоволення подання з наступних підстав.
Згідно ч. 4 ст. 107 КВК України, засудженим, що відбувають покарання у виді позбавлення волі, забороняється зберігати і використовувати предмети, речі, заборонені до використання в колонії.
Відповідно ч. 7 ст. 102 КВК України та додатку 9 до п. 29 «Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань», затвердженого наказом ДДУПВП № 275 від 25.12.2003, засудженим в колоніях забороняється зберігання та використання мобільних телефонів та грошей.
В порушення зазначених норм ОСОБА_1 отримав перекид заборонених предметів через основну огороду установи, що підтверджується наступним:
- висновком о/у ОВ Вінницької ВК № 86 Заболотного В.В. (а.с. 3);
- рапортом № 409 від 22.07.2012 р. о/у ОВ ВВК № 86 Заболотного В.В. (а.с. 4);
- протоколом вилучення № 48 від 22.07.2013 р. (а.с. 5);
- накладною №48 про здачу на збереження вилучених мобільних телефонів марки «Motorola» сірого кольору ІМЕІ:НОМЕР_1, «SAMSUNG SGH-C200N» чорно-сірого кольору IMEI не читається, «PHILIPS» чорного кольору IMEI не читається без батареї живлення (а.с. 6);
- квитанцією до прибуткового касового ордеру №3 від 22.07.13 про передачу на зберігання коштів (а.с. 7);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 (а.с. 8-10).
Згідно п. 2 ч. 7 ст. 102 КВК України зберігання засудженими при собі грошей, цінних паперів і речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені в засуджених гроші, цінності та речі за рішенням суду можуть бути передані в дохід держави.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за необхідне подання задовольнити, а мобільні телефони та грошові кошти, вилучені у засудженого ОСОБА_1 передати в дохід держави.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 102, 107 КВК України, п. 29 «Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань», затвердженого наказом ДДУПВП № 275 від 25.12.2003 року, суд,-
УХВАЛИВ:
Подання начальника Вінницької виправної колонії УДПтС України у Вінницькій області (№ 86) - задовольнити.
Вилучені у засудженого ОСОБА_1 мобільні телефони марки: «Motorola» сірого кольору ІМЕІ: НОМЕР_1 - 1 штука; «SAMSUNG SGH-C200N» чорно-сірого кольору, ІМЕТ не читається - 1 штука; «PHILIPS» чорного кольору ІМЕІ не читається без батареї живлення - 1 штука, гроші в сумі 30 (тридцять) гривень банкнотами: номіналом 10 грн. №Н И 4711283 та 20 грн. №К Є 9429520 - передати в дохід держави.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області на протязі семи діб з дня її проголошення.
Суддя: