Справа № 22ц-2400-2007 рік
Головуючий по 1-й інстанції: Хіневич В.І.
Суддя-доповідач: Акопян В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року листопада місяця 12 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Акопян В.І.
Суддів: Лобова О.А. Шабовській В.А.
при секретарі Фадейкіній Н.Б.
з участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м .Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Крюківського районного суду м. Кременчука від 19 червня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про визнання особи такою , що втратила право користування житлом та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1про зобо»язання провести реєстрацію та визнання свідоцтва про власність недійсним Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, - Акопян В.І.
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука від 19 червня 2007 року задоволено позов ОСОБА_1задоволено - визнано ОСОБА_2 таким , що втратив право користування житловим приміщенням , квартирою АДРЕСА_1.
Зобов»язано ВГІРФО Крюківського РВ КМУ УМВС України в Полтавській області зняти ОСОБА_2 з реєстрації за адресою квартира АДРЕСА_1.
В позові ОСОБА_2 - відмовлено.
На рішення суду апеляційну скаргу подав ОСОБА_2, прохає рішення суду скасувати , справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції, посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів вивчивши матеріали справи , перевіривши доводи апеляційної скарги , приходить до висновку , що апеляційна скарга підлягає задоволенню
Згідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін . якщо визнає , що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Із матеріалів справи вбачається , що в квартирі АДРЕСА_1 значилися зареєстрованими ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 Квартира на момент пред'явлення позову квартира була не приватизована .
Суд першої інстанції дослідив надані сторонами докази і прийшов до вірного висновку про задоволення позову ОСОБА_1 Непроживання відповідача в спірній квартирі з жовтня 2003 року підтверджується актами обстеження квартири від 10.05. 2006 року та від 08.06.2006 року , показами свідків. Згідно роздруківки нарахувань за спожиту електричну енергію покази лічильника в спірній квартирі не змінювались з жовтня 2005 року по січень 2007 року. В квартирі відключено газопостачання і водопостачання .
За квартирою числяться борги по сплаті комунальних послуг, позивачки уклала договори про погашення боргів з підприємствами , надавачами комунальних послуг, частину боргів вона уже сплатила. Згідно довідки Горбівської сільської ради ОСОБА_2 звертався до ради про приватизацію земельної ділянки прибудинкової і для ведення сільськогосподарських робіт вказував в заяві своє місце проживання с Горби, йому було відмовлено в приватизації земельної ділянки в зв'язку з забур'яненням земельної ділянки.
Суд першої інстанції правильно визнав, що відповідач без поважних причин не проживав в спірній квартирі більше 6 місяців, при цьому послався на ст..71 ЖК України . Разом з тим колегія суддів вважає, що місцевий суд помилково додатково послався на ст.. 107 ЖК України, тому з рішення суду це посилання необхідно виключити.
Оскільки задоволено позов про визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право на житлове приміщення, районний суд обґрунтовано відмовив в задоволенні зустрічного позову.
Доводи апеляційної скарги були предметом розгляду суду першої інстанції і вони не спростовують висновків суду. Про не проживання ОСОБА_2 за даною адресою свідчать повідомлення поштового відділення про неможливість вручити апелянту повістки за адресою АДРЕСА_1 в судові засідання місцевого та апеляційного судів.
Керуючись ст.. ст. 303, 307 , 308, 315 ЦПК України колегія суддів -
УХВАЛИЛА
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити. Рішення Крюківського районного суду м. Кременчука від 19 червня 200 7 року залишити без змін.
Виключити із рішення суду посилання на ст.. 107 ЖК України .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення , на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду