Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 116/4813/13-ц
Провадження № 2/116/2305/13
11.09.2013 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Томащака А.С.,
при секретарі Літвінєнко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Шкільненської селищної ради Сімферопольського району до ОСОБА_1, третя особа Сімферопольське РВ ГУ ДМС України в АР Крим про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, зняття з реєстраційного обліку
ВСТАНОВИВ:
Шкільненська селищна рада Сімферопольського району Автономної Республіки Крим звернулася до суду з позовом про визнання ОСОБА_1 такою, що втратила право користування жилим приміщенням квартирою АДРЕСА_1, усунути перешкоди у розпорядженні та користуванні майном, шляхом зняття відповідача з реєстраційного обліку, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач у зазначеній квартирі більше п'яти років не проживає, особистих речей там не зберігає, має заборгованість по комунальних послугах.
В судовому засіданні представники позивача заявлені позовні вимоги повністю підтримали та просили суд їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та просила суд у їх задоволенні відмовити, пояснивши, що вона проживала та проживає у спірній квартирі постійно, заборгованість по сплаті за комунальні послуги на даний час повністю погашено.
Представник третьої особи до суду не з'явився, надавши заяву з проханням розглянути справу у його відсутності.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
З витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно вбачається, що будинок АДРЕСА_1 знаходиться в комунальній власності адміністративно-територіальної громади в особі Шкільненської селищної ради
З лицьового рахунку на квартиру АДРЕСА_1 вбачається, що квартиронаймачем є ОСОБА_1
Відповідно до частини 1 ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Частиною 1 статтею 60 ЦПК України передбачено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано акти від 11.04.2013 року, 04.07.2013 року складені комісією з трьох осіб та завірені головою Шкільненської селищної ради, в яких зазначено, що під час обстеження квартири АДРЕСА_1 встановлено, що ОСОБА_1 за зазначеною адресою не проживає більше п'яти років, в квартирі проживає сім'я ОСОБА_2 без договору піднайму.
Зазначені акти суд не приймає як належні та допустимі докази, оскільки факти викладені в них жодним чином не підтверджені та на підставі чого вони зроблені в даних актах не зазначено.
Не приймаються судом в якості належних і допустимих доказів і надані позивачем довідки про наявність у відповідача заборгованості по комунальних послугах, оскільки в даних довідках зазначено, що відповідач має заборгованість станом на 01.06.2013 рік, однак за який період виникла дана заборгованість в довідках не зазначено, крім того сама по собі наявність заборгованості по комунальних послугах жодним чином не свідчить про відсутність квартиронаймача більше шести місяців, крім того суд бере до уваги, що на час розгляду справи відповідачем повністю погашена заборгованість по комунальних послугах.
Таким чином, доводи позивача про втрату права на користування жилим приміщенням з боку відповідача у зв'язку з не проживанням протягом більш ніж 6 місяців в судовому засіданні не знайшли свого об'єктивного підтвердження.
На підставі статей 71, 72 ЖК України, керуючись статтями 212, 214, 215 ЦПК України, суд,
вирішив:
В позові Шкільненської селищної ради Сімферопольського району до ОСОБА_1, третя особа Сімферопольське РВ ГУ ДМС України в АР Крим про визнання ОСОБА_1 такою, що втратила право користування житловим приміщенням квартирою АДРЕСА_1, зняття з реєстраційного обліку - відмовити повністю.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, що не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.С. Томащак