Справа № 2о - 85/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2008 року с-ще Вільхове
Станично-Луганський районний суд Луганської області у складі:
головуючого Соболєва Є.О.,
народних засідателів Дюбіної Т.О.,
Попової Т.М.
при секретарі Сухаревській Н.О.,
за участю прокурора Сурніна Є.О.,
лікаря-психіатра ОСОБА_1,
законного представника ОСОБА_2 ОСОБА_3
розглянувши у відкритому виїзному судовому засіданні за місцем проживання сім'ї Сасіних цивільну справу за заявою лікаря-психіатра про надання ОСОБА_2 амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку,
ВСТАНОВИВ:
Лікар-психіатр Станично-Луганського РТМО ОСОБА_1 звернувся з заявою до суду, в якій просить винести рішення про надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканцю с-ща Вільхове Станично-Луганського району Луганської області, посилаючись на те, що останній страждаючи на тяжке психічне захворювання, добровільно відмовляється від лікування, внаслідок чого, є реальна загроза на вчинення ОСОБА_2 дій, що являють собою безпосередню небезпеку для нього самого, чи оточуючих.
В судовому засідання лікар-психіатр свою заяву підтримав, суду пояснив, що проведення лікування ОСОБА_2 необхідно насамперед йому, щоб уникнути в майбутньому негативних наслідків психічного захворювання чи ускладнення самого захворювання.
Мати ОСОБА_2 - ОСОБА_3, яка приймала участь в судовому засіданні в якості законного представника свого сина, була не проти надання її сину амбулаторної психіатричної допомоги.
ОСОБА_2 суду пояснив, що відмовляється проходити лікування через те, що йому набридлі всілякі медичні процедури.
Прокурор був не проти задоволення заяви психіатра, вважав необхідним надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_2 в примусовому порядку.
Вислухавши осіб, які брали участь в судовому засіданні, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про психіатричну допомогу» амбулаторна психіатрична допомога може надаватися без усвідомленої згоди особи або без згоди її законного представника у разі встановлення у неї тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона завдасть значної шкоди своєму здоров'ю у зв'язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання їй психіатричної допомоги. Амбулаторна психіатрична допомога особі без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника надається лікарем-психіатром в примусовому порядку за рішенням суду.
Випискою з протоколу засідання лікарсько-консультаційної комісії від 26.03.08 р. підтверджується, що ОСОБА_2 хворіє на тяжку психічну хворобу (діагноз F 20), внаслідок чого може завдати значної шкоди своєму здоров'ю у зв'язку з погіршенням психічного стану, тому, враховуючи, що ОСОБА_2 відмовляється від проходження добровільного лікування, йому слід надавати амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку.
На підставі ст. 12 ЗУ «Про психіатричну допомогу», керуючись ст. ст. 209-215, 281, 282 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву лікаря-психіатра задовольнити.
Дозволити надання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає по АДРЕСА_1 Луганської амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Станично-Луганський районний суд Луганської області протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення, яка може бути подана до Станично-Луганського суду протягом 10-ти днів з дня його проголошення.
Головуючий:
Народні засідателі: