Судове рішення #3201066
Справа № 2-1451/2008 р

 

Справа №  2-1451/2008 р.                                                                      

                                                                        

                                 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

01 жовтня 2008 року                                                                              смт. Станиця Луганська

 

            Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:

                        головуючого                                            Соболєва Є.О.

                        при секретарі                                           Сухаревській Н.О.

за участю представника позивачки       ОСОБА_1.,

           

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні  в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Станично-Луганської селищної ради про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,

 

ВСТАНОВИВ:

 

            Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати за ним право власності на житловий будинок та  земельну ділянку, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкуванням за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на наступні обставини:

Згідно заповіту, що був 06 лютого 1996 року посвідчений Станично-Луганською державною нотаріальною конторою, зареєстрованого в реєстрі за номером 1-353 ОСОБА_3. все майно, яке належало їй на день смерті заповідала позивачу.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3. померла. Після її смерті відкрилася спадщина на зазначені вище житловий будинок та земельну ділянку.

У шестимісячний строк позивач прийняв спадщину, подавши до Станично-Луганської державної нотаріальної контори відповідну заяву, однак після спливу строку на прийняття спадщини оформити її не взмозі, оскільки у нього відсутні всі правовстановлюючи документи, які необхідні для представлення в державну нотаріальну контору.

З огляду на те, що позивач поновити документи не має можливості, він прийняв спадщину і спадкоємці на обов'язкову долю відсутні, він був вимушений звернутись до суду, зазначивши відповідачем орган місцевого самоврядування, на території якого знаходяться житловий будинок та земельна ділянка.

В судовому засіданні інтереси позивача представляла ОСОБА_1., яка позов підтримала, просила його задовольнити.

Від відповідача надійшла заява, в якій Станично-Луганська селищна рада позов визнала, просила суд розглянути справу за відсутності їхнього представника.

            Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист своїх цивільних прав та свого інтересу, в тому числі - в судовому порядку.

Згідно вимог ст. 328 Цивільного кодексу України та ст. 81 Земельного кодексу України право на нерухомість, а також на землю може набуватись в порядку спадкування.

З заповіту ОСОБА_3. від 06 лютого 1996 року видно, що вона після своєї смерті все майно, яке їй належало б на день смерті, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося, заповідала позивачу ОСОБА_2..

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3. померла, що підтверджується свідоцтвом про її смерть.

З витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, витягу з технічної документції грошової оцінки земельної ділянки та ксерокопії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 2159930 від 17.12.04 р.  вбачається, що ОСОБА_3. дійсно була власником житлового будинку та земельної ділянки площею 0,0939 га, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до ст. 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Ксерокопією нотаріально посвідченої заяви ОСОБА_2. від 20.03.08 р. підтверджується факт, що позивач прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3.

Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України  власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

З огляду на те, що в своєму позові ОСОБА_2. вказує, що він позбавлений можливості оформити спадщину у державній нотаріальній конторі через відсутність оригіналів правовстановлюючих документів, відповідач не проти задоволення позову, іншого способу захистити своє право позивач не має і права інших осіб при цьому не порушуються, суд, за таких обставин, не вбачає підстав для незадоволення цього позову.  

            На підставі ст. 81 Земельного кодексу України, ст.ст. 15,16, 328, 392, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкуванням за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на житловий будинок та земельну ділянку площею 0,0939 га, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

             

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення, яка може бути подана до Станично-Луганського районного суду Луганської області протягом 10-ти днів з дня його проголошення.

 

 

Головуючий:      

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація