Судове рішення #32001134

Головуючий у 1 інстанції Демочко Д.О.



УХВАЛА

23 серпня 2013 року суддя апеляційного суду Донецької області Мальцева Є.Є., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Першотравневого районного суду Донецької області від 1 серпня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну умов договору купівлі-продажу житлового будинку, зменшення його ціни та задоволення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Першотравневого районного суду Донецької області від 1 серпня 2013 року позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну умов договору купівлі-продажу житлового будинку, зменшення його ціни та задоволення моральної шкоди.

Не погодившись із вказаним рішенням, відповідачка ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.

Апеляційне провадження не може бути відкрито апеляційним судом з наступних підстав.

Згідно п.8 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Відповідно до ч.3 ст. 6 закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Таким чином, при подачі апеляційної скарги ОСОБА_1 необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 262,77 грн за позовні вимоги майнового характеру, а також 57 грн 35 коп. за вимоги немайнового характеру, а всього 320 грн. 12 коп. на розрахунковий рахунок 31212206780004, код класифікації доходів бюджету 22030001, МФО 834016, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, ЄДРПОУ - 38033949, отримувач коштів Державний бюджет м. Донецька Ворошиловський район. В розділі «призначення платежу» зазначити - судовий збір за позовом _________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь), код ЄДРПОУ 02891428.

Як вбачається з матеріалів справи, при подачі апеляційної скарги ОСОБА_1 сплатила судовий збір в розмірі 57 грн 36 коп за позовні вимоги немайнового характеру, посилаючись на те, що позивачкою були заявлені вимоги щодо захисту її порушених прав як споживача, і тому відповідно до п.7 ч.1 ст. 5 ЗУ «Про захист прав споживачів», ОСОБА_1 не повинна сплачувати судовий збір.

Суддя не приймає до уваги посилання ОСОБА_1 на те, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі ЗУ «Про захист прав споживачів», оскільки ОСОБА_1 не є позивачем по справі.

У зв'язку з цими обставинами та відповідно до вимог ст. 121 ЦПК України апеляційна скарга відповідачки ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням строку який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання даної ухвали, для сплати судового збору в розмірі таким чином апелянту необхідно доплатити суму судового збору в розмірі 262,76 грн. (320,12 грн -57,36 грн)

Якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк заявник виконає вказану вимогу, апеляційна скарга буде вважатися поданою в день її первісного подання. Інакше буде вирішуватись питання про визнання її неподаною і повернення заявнику.


Керуючись ст.ст. 297, 121 ЦПК України,



у х в а л и л а :


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Першотравневого районного суду Донецької області від 1 серпня 2013 року залишити без руху, надати заявнику п'ять днів з дня отримання даної ухвали для сплати судового збору в розмірі 262 грн 76 коп.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя : Є.Є.Мальцева



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація