Головуючий 1 інстанції: Кицюк В.С.
Доповідач: Ларіна Н.О.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
13 серпня 2013 року м. Донецьк
Суддя апеляційного суду Донецької області Ларіна Н.О., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Кіровського районного суду міста Донецька від 06 березня 2013 року у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління праці і соціального захисту населення Донецької області державної адміністрації, третя особа публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго» про визнання Закону України «Про міліцію» по пільговій оплаті за спожиту електроенергію,
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Кіровського районного суду міста Донецька від 06 березня 2013 року відмовлено у відкритті провадження по вказаній справі.
З вказаною ухвалою не погодився ОСОБА_1. та 06 серпня 2013 р. подав апеляційну скаргу, тобто з пропуском строку передбаченого законом.
Так, згідно з ч.2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвала була постановлена без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
З матеріалів справи вбачається, що під час проголошення оскаржуваної ухвали апелянт не був присутній у скарзі не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження та не зазначає коли отримав копію вказаної ухвали. Таким чином, неможливо встановити факт подання апеляційної скарги у строк.
Згідно ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Виходячи з наведеного, апелянту потрібно надати заяву, у якій необхідно вказати дату, коли він отримав копію ухвали, а у разі пропуску п'ятиденного строку з дня отримання ухвали, подати заяву про поновлення пропущеного строку із зазначенням поважних причин затримки подачі скарги.
Крім того, апелянт в порушення п. 4,5,7 ч. 2 ст. 295 ЦПК України не зазначає у скарзі ухвалу, яка оскаржується і не вказує в чому полягає незаконність або необґрунтованість оскаржуваної ухвали та клопотання з приводу того, яку процесуальну дію застосувати щодо оскаржуваного судового рішення, апеляційному суду Донецької області.
Частиною 2 ст. 297 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 295 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються правила ст. 121 ЦПК України, тобто апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків, а саме: для надання заяви із зазначенням дати отримання оскаржуваної ухвали або, у разі пропуску строку з дня отримання копії, відповідну заяву про поновлення цього строку, зазначення у апеляційній скарзі ухвали, яка оскаржується, в чому полягає незаконність або необґрунтованість оскаржуваної ухвали та клопотання з приводу того, яку процесуальну дію застосувати щодо оскаржуваного судового рішення, апеляційному суду Донецької області.
Керуючись ст. ст. 121, ч. 2,3 ст. 297 ЦПК України, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Кіровського районного суду міста Донецька від 06 березня 2013 року залишити без руху.
Надати апелянту тридцятиденний строк з дня отримання ухвали, для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення вказаних недоліків у визначений термін апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута апелянту.
Суддя: Н.О. Ларіна