Судове рішення #31968326

Справа № 2а- 820/8006/13-а

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду


06 вересня 2013 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Український прогресивний альянс" до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання неправомірним та скасування рішення ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Український прогресивний альянс", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати неправомірним та скасувати Рішення Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.06.2012 року № 49-рш по справі № 53-08/2012.

В обґрунтування позову зазначив, що 26.03.2012 року позивачем, ТОВ "Український Прогресивний Альянс", отримано вимогу Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 21.03.2012 року за № 909-08/2012 року про надання інформації, в якій зазначено, що у зв'язку із здійсненням державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання законодавства про захист економічної конкуренції, Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" та на підставі ст.ст. 17, 22, 22-1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вимагає у 3-денний термін з дня отримання зазначеної вимоги надати до відділення Антимонопольного комітету інформацію та підтверджуючі документи перелік яких зазначено в вказаній вимозі.15.05.2012 року Адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України постановила Розпорядження № 57-р про початок розгляду справи № 53-08/2012. 10 липня 2012 року ТОВ "Український Прогресивний Альянс" отримано лист з Рішенням Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.06.2012 року за № 49-рш по справі № 53-08/2012. Позивач з Рішенням від 26.06.2012 р. № 49-рш адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України не погоджується, вважає його необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню.

Від позивача разом з позовною заявою надійшло клопотання про поновлення строку звернення до суду, в обґрунтування якого він зазначив, що 10.07.2012р. ТОВ "Український Прогресивний Альянс" отримав спірне Рішенням Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.06.2012 року за № 49-рш по справі № 53-08/2012, яке було передане спеціалізованій юридичній фірмі для надання аналізу наступних юридичних дій. Співробітниками цієї юридичної фірми було допущено помилку, шляхом надання неналежного правового аналізу змісту Рішення Антимонопольного комітету України від 26.06.2012 року за № 49-рш. внаслідок чого був пропущений строк його оскарження.

Отже, право позивача на звернення до суду виникло в липні 2012 року.

До суду позивач звернувся лише 05.09.2013 року, тобто з порушенням строку звернення до суду, передбаченого ч.2 ст.99 КАС України.


Слід зазначити, що дотримання строків звернення до адміністративного суду є однією з умов дисциплінування учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними. У випадку пропуску строку звернення до суду підставами для його поновлення є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Таким чином, суд вважає що позивачем не надано обґрунтованих і належних доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 6 КАС України, Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Правовідносини з приводу строків звернення до адміністративного суду унормовані, зокрема, ст.99 КАС України, відповідно до якої адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

За таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність підстав для поновлення строку звернення до суду та необхідність залишення адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Український прогресивний альянс" до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання неправомірним та скасування рішення без розгляду, у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до суду.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Український прогресивний альянс" до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання неправомірним та скасування рішення - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.


Суддя Рубан В.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація