Судове рішення #319680
Справа № 22ас -1197 /06 р

Справа 22ас -1197 /06 р.                                          Рішення ухвалено під головуванням

Категорія   39                                                                Моцного B.C.

Доповідач Глебов І.К.

РІШЕННЯ

Апеляційного суду Вінницької області

від 15 листопада  2006 року

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючого: Глєбова І.К.

Суддів: Морозовського В.І., Оніщука В.В.

При секретарі Мазур Ю.О.

За участю ОСОБА_1., адвоката ОСОБА_2, представника Чечельницької райдержадміністрації Климковича В.Є.

Розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці адмін. справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1. На постанову Чечельницького районного суду від 18 серпня 2006 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Чечельницької райдержадміністрації про зміну формулювання причин звільнення з посади та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивачка просила зобов'язати відповідача внести зміни в розпорядження НОМЕР_1. про формулювання її звільнення з роботи зі ст. 41 п. 2 КЗпП на ст. 38 КЗпП України, посилаючись на те, що працювала у відповідача на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1, 13.04.05 р. вона подала заяву про звільнення з роботи за власним бажанням, але 4.05.05 р. її звільнено з роботи за ст. 41 п. 2 КЗпП незаконно, так як підстав для недовіри для неї було, поскільки вона безпосередньо не обслуговувала грошової чи товаро-матеріальні цінності. Формулювання звільнення за ст. 41 п. 2 КЗпП перешкоджає їй у працевлаштуванні, тому просила стягнути з відповідача заробіток за час вимушеного прогулу.

Рішенням суду в задоволенні позову відмовлено, за безпідставністю позовних вимог та за пропуском строку звернення до суду.

В апеляційній скарзі позивачка просить рішення суду скасувати та постановити нове яким її позов задоволити, посилаючись на те, що судом не встановлено її вини у заподіянні відповідачу матеріальних збитків, пояснення з цього приводу вона писала під примусом.

Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення, а рішення суду в частині відмови в вимогах щодо зміні формулювання причин звільнення позивачки з роботи з постановления в цій частині нового рішення, з таких підстав.

З матеріалів справи та пояснень сторін видно, що позивачка працювала на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1 і в її обов'язки не входило безпосереднє обслуговування грошових або товарних цінностей. Відповідач не організував належним чином виконання касових операцій, та за відсутності в штатному розкладі посади касира не поклав обов'язків по веденню касових операцій на будь-кого з працівників.

Відповідно до п. 2 ст. 41 КЗпП трудовий договір може бути розірваний з підстав втрати довір'я за наявності винних дій працівника якщо безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності. Відмовляючи позивачці в цій частині позовних вимог, суд не враховував зазначених обставин та того, що на час звільнення позивачки вина її у зазначених порушеннях не була доведена у встановленому законом порядку, а тому рішенням суду в цій частині не можна вважати законним та обгрунтованим.

Поскільки позивачка до її звільнення подала заяву про звільнення за власним бажанням, відповідач у встановлений законом строк повинен був її розглянути та прийняти відповідне рішення, але цього зроблено не було чим порушено вимоги ст. 38 КЗпП.

Рішення суду в частині відмови в задоволенні позову про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу є законним та обгрунтованим поскільки такі вимоги позивачки не грунтуються на законі.

Керуючись ст. 307, 309, 314,316 ЦПК України, колегія суддів,-

РІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 частково задоволити.

Рішення Чечельницького районного суду від 18 серпня 2006 р. по даній справі в частині відмови ОСОБА_1. в зміні формулювання звільнення з роботи скасувати.

Позов ОСОБА_1. до Чечельницької райадміністрації в цій частині задоволити.

Зобов'язати Чечельницьку райдержадміністрацію внести зміни в розпорядження НОМЕР_1 та в трудову книжку ОСОБА_1. з зазначенням причин звільнення за ст. 38 КЗпП України.

В решті рішення суду залишити без змін.

Рішення набирає чинності з моменту його проголошення та може бути оскаржене в Вищий адміністративний Суд України протягом одного місяця.

 

Судді

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація