Судове рішення #319472
Справа №10395-2005 Категорія 19

Справа №10395-2005 Категорія 19

Головуючий 1 інстанції Подколзін В.М. Доповідач Новосядла В.М.

 

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ            УКРАЇНИ

22 листопада 2006 року                                                                                      м. Донецьк

Апеляційний суд Донецької області в складі: головуючого судді Новосядлої В.М., суддів Постолової В.Г., Олєйникової Л.С., при секретарі Панаріній Л.С., за участю сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відділення вико­навчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве на рішення Єнакіївського міського суду від 27 вересня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дире-

                       кції Фонду соціального страхування від нещасних випадків   на виробництві та професійних

захворювань у м. Єнакієве про стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних ви­падків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве принесло апеляційну скаргу на рішення Єнакіївського міського суду від 17 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захво­рювань у м. Єнакієве про стягнення моральної шкоди.

Вказаним рішенням суду був частково задоволений позов і з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професій них захворювань у м. Єнакієве на користь позивача було стягнуто моральну шкоду у розмірі 19 000 гривень.

В апеляційній скарзі Відділення, виконавчої дирекції Фонду соціального страху вання від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань просить рішення су ду скасувати і у задоволенні позову відмовити з тих підстав, що суд першої інстанції не вра хував, що:

·згідно із частиною 3 статті 34 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" моральна шкода відшкодовується у разі нестійкої втрати працездатності,

·висновком МСЕК не встановлеций факт спричинення позивачу моральної шкоди,

·позивач не надав суду доказів спричинення моральної шкоди.

Вислухавши суддю-доповідача, сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга Відділення виконавчої дирекції Фонду соціа льного страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве. не підлягає задоволенню з таких підстав.

Постановляючи рішення, суд першої інстанції виходив із встановлених обставин, а саме із того, що:

Позивач знаходився у трудових відносинах з підприємствами вугільної промисло вості більше 29 років.

Рішенням МСЕК від 13 січня 2005 року йому була встановлена стійка втрата про­фесійної працездатності у розмірі 30% у зв'язку із професійним захворюванням - вібраційна хвороба 1 ступеня, вегетотосерсорна полінервропатія верхних кінцевок.

18 серпня 2005 року рішенням МСЕК йому була встановлена стійка втрата праце здатності у розмірі 20% у зв'язку із професійним захворюванням - хронічна пояснично - кре-стцова радікулапатія, а по сукупності 50%.

У відповідності до підпункту "є" пункту 1 частини 1 статті 21 та частини 3 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатнос ті" від 23 вересня 1999 року, Фонд соціального страхування виплачує грошову суму за мора льну шкоду за наявності факту заподіяння цієї шкоди потерпілому.

Частина 1 статті 9 Закону України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 року, в редакції від 21 листопада 2002 року передбачає, що "відшкодування шкоди, заподіяної пра­цівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Відповідно до абзацу 2 пункту 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди" №6 від 27 березня 1992 року в редакції від 24 жовтня 2003 року і Рішення Конституційного Суду України від 27 січня 2004 року страхова виплата за моральну шкоду провадиться потерпілому Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за­хворювань незалежно від втрати ним професійної працездатності.

Виходячи з наведеного, апеляційний суд вважає, що вирішуючи спір, суд вірно встановив фактичні обставини (факти), якими обґрунтовувались позовні вимоги і заперечення та якими доказами вони підтверджуються і. обґрунтовано прийшов до висновку про задово­лення позову про стягнення моральної шкоди в межах, передбачених частиною 3 статті 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного ви­падку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Доводи апеляційної скарги необгрунтовані і не спростовують висновків суду.

Рішення суду постановлено у відповідності до норм матеріального і процесуально­го права і підстав для його скасування не встановлено.

У відповідності до частини 1 статті 308 ЦПК України суд апеляційної інстанції від­хиляє апеляційну скаргу, якщо встановлює, що суд першої інстанції постановив рішення з до­держанням вимог матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 308, 312, 314 ЦПК України, суд

УХВАЛ ИВ:

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве відхилити.

Рішення Єнакіївського міського суду від 27 вересня 2006 року по справі за позо вом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страху вання від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве зали шити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація