№ 109/3737/2013-к
1-кп/109/194/2013
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2013 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі
Головуючого судді - Дегтярьової В.Ю.
при секретарі - Пахарчук А.А.
за участю прокурора - Турчинської К.М.
захисника - ОСОБА_1
обвинуваченого - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Красногвардійське кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013130290000917 від 24 квітня 2013 року про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Янтарне Красногвардійського району АР Крим, громадянина України, що має середньо-спеціальну освіту, не працюючого, не одруженого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого
за підозрою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 25 квітня 2013 року приблизно о 17.00, перебуваючи у квартирі АДРЕСА_1, маючи намір на заподіяння тілесних ушкоджень, своїми долонями наніс декілька ударів по грудної клітки своєї матері - ОСОБА_3, чим, згідно висновку експерта № 157 від 05 червня 2013 року, заподіяв останній легке тілесне ушкодження у вигляді забиття грудного відділу хребта.
Обвинувачений ОСОБА_2 свою провину у вчиненні злочину визнав повністю та показав, що дійсно 25 квітня 2013 року між ним та матір'ю виник конфлікт, та він своїми долонями почав штовхати у грудну клітку мати, від чого вона впала. Розкаюється у скоєному.
Окрім повного визнання своєї вини, винність обвинуваченого в інкримінованому йому діянні доводиться доказами, дослідженими в ході судового розгляду:
Протоколом прийняття усної заяви потерпілої ОСОБА_3 від 27 квітня 2013 року про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2, який 25 квітня 2013 року причинив їй тілесні ушкодження (а.с. 7)
Витягом із медичної картки стаціонарного хворого № 2154/409 за період з 26 квітня 2013 року по 30 квітня 2013 рік, згідно якої у громадянки ОСОБА_3 виявлено забиття грудного відділу хребта (а.с. 15)
Висновком експерта № 157 від 05 червня 2013 року, згідно якого встановлено, що у ОСОБА_3 виявлено пошкодження: забиття грудного відділу хребта. Зазначене ушкодження виникло від дії тупих твердих предметів можливо у строк 25 липня 2013 року, та відносяться до легких тілесний ушкоджень. (а.с. 31)
Згідно акту № 443 амбулаторної судово-психіатричної експертизи від 25 червня 2013 року встановлено, що ОСОБА_2 яким-небудь психічним захворюванням не страждає, у нього виявляється легка розумова відсталість із значним повідінчеським порушенням, яка не перешкоджала йому в період інкримінованого йому діяння усвідомлювати свої дії та керувати ними. У тимчасовому хворобливому стані ОСОБА_2 в період інкримінованого йому діяння не знаходився та міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. У застосуванні примусових заходів медичного характеру ОСОБА_2 не потребує (а.с. 46-48)
Проаналізувавши докази, досліджені в судовому засіданні в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого у вчинені кримінального правопорушення доведена, і дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ст. 125 ч.1 КК України - як умисне легке тілесне ушкодження.
Суд виключає з пред'явленого обвинувачення ОСОБА_2 вказівку що він «обхопив горло та став душити» потерпілу, оскільки доказів цього факту суду не представлено, та крім цього, тілесних ушкоджень у ОСОБА_3 від цього не виявлено та не утворює склад кримінального правопорушення за ст. 125 ч.1 КК України.
Визначаючи міру покарання обвинуваченому, суд враховує обставини вчиненого кримінального правопорушення, ступінь його суспільної небезпеки, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність, дані про особу обвинуваченого та інші обставини.
Призначаючи покарання, суд враховує, що кримінальне правопорушення, скоєне обвинуваченим, є злочином невеликої тяжкості.
В ході досудового слідства і в судовому засіданні встановлено, що обвинувачений свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, раніше не судимий, за місцем проживання характеризується задовільно. Дані обставини, а також психічний стан, пом'якшують покарання обвинуваченого.
Обставини, які обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.
Потому, з врахуванням обставин які пом'якшують покарання обвинуваченого, суд вважає, що при обранні покарання можливе застосування такого виду покарання як громадські роботи.
Суд вважає, що таке покарання буде достатнім для виправлення і запобігання скоюванню нових злочинів обвинуваченим.
Запобіжний захід у ході досудового розгляду та у суді ОСОБА_2 не обирався.
Речових доказів, процесуальних витрат, цивільного позову у кримінальному провадженні немає.
Керуючись ст. 368, 370-371, 373-376 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 140 часів громадських робот.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду АР Крим через Красногвардійський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя: