Справа № 2-3891-2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2008 року м. Олександрія
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді - Осташко Л.М. ,
при секретарі - Юрчук Л.М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ в натурі частки із майна, що є у спільній власності і визнання майна особистою власністю,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про виділ в натурі частки із майна, що є у спільній власності і визнання майна особистою власністю.
Позивач посилалася на те, що була у шлюбі з відповідачем, а 10.10.2008 року шлюб було розірвано. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року, тому просить спільне майно, яке набуте разом з відповідачем поділити: виділити у натурі частку із майна, що є у спільній частковій власності, а саме АДРЕСА_1 Кіровоградської області - ОСОБА_1 телевізор PHILIPS, диван, холодильник LG MXM 1701-03 № 244757862 - ОСОБА_2 .
В судовому засіданні позивач підтримав повністю позовні вимоги.
Відповідач у судовому засіданні визнав позовні вимоги у повному обсязі та надав письмову заяву.
Вислухавши думку учасників судового засідання та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню та ухваленню рішення на попередньому судовому засіданні.
Відповідно до ч. 3 ст. 70 СК України, за рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатні для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Згідно з ч. 2 ст. 364 ЦК України, якщо виділ у натурі частки із спільного мана не допускається згідно із законом або є неможливим, співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.
Стаття 367 ЦК України вказує, що майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними.
У разі поділу спільного мана між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється.
Керуючись ст. 70 СК України, 364, 367 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 130, 209, 212, 213-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Виділити у натурі частку із майна ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 Кіровоградської області та визнати за нею право власності.
Виділити у натурі частки із майна ОСОБА_2 - телевізор PHILIPS, диван, холодильник LG MXM 1701-03 № 244757862.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: Л.М. ОСТАШКО