ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2013 р.Справа №801/8727/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Сидоренко Д.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Сакської районної державної адміністрації АР Крим
про визнання протиправним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Сакської районної державної адміністрації АР Крим про визнання протиправними та скасування розпоряджень №1009-р від 15.08.2011 року про видачу дозволу ОСОБА_2 на складення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки у довгострокову оренду для ведення фермерського господарства на території Столбовської сільської ради Сакського району; №1207-р від 05.10.2011 року про внесення змін у розпорядження №1009-р від 15.08.2011 року; №1216 від 29.10.2012 року про затвердження проекту землеустрою по відведенню у довгострокову оренду земельної ділянки ОСОБА_2 для ведення фермерського господарства на території Столбовської сільської ради Сакського району.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
За результатами розгляду даного адміністративного позову, судом з'ясовано його невідповідність вимогам п.2, п.3 ч.1,ч.2, ч. 3, ч.4 ст. 106 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.1. ст.106 КАС України в позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до п.3 ч.1. ст.106 КАС України в позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Тоді як в наданій позовній заяві не зазначені номери засобів зв'язку позивача та відповідача. Якщо такі відсутні та/або невідомі, то про це зазначається в адміністративному позові.
Відповідно до частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Однак, на підтвердження заявлених позивачем вимог ним до позовної заяви не було надано жодних доказів, зокрема копій оскаржуваних розпоряджень Сакської районної державної адміністрації АР Крим, а також доказів, які на думку позивача свідчать про незаконність оскаржуваних рішень.
У позовній заяві позивач вказав на те, що докази позовних вимог будуть надані до початку розгляду справи по суті.
Проте, суд звертає увагу на те, що надання доказів на підтвердження позовних вимог є однією з обов'язкових вимог до позовної заяви, що встановлені статтею 106 КАС України. Тобто, такі докази мають бути надані разом із позовною заявою.
Надана позивачем позовна заява також не відповідає вимогам частини 4 статті 106 КАС України, оскільки у ній відсутня дата її підписання.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У позовній заяві відповідач просив суд надати відстрочення сплати судового збору у зв'язку з тяжким матеріальним станом.
Відстрочення сплати судового збору передбачено статтею 88 КАС України, частиною 1 якої визначено право суду, враховуючи майновий стан сторони, своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
В даному випадку вирішальним при прийнятті рішення про звільнення (зменшення, відстрочення, розстрочення) від сплати судового збору є майновий стан особи.
Майновий стан є оціночною категорією, проте при його визначенні суд повинен керуватися таким загальним поняттям як прожитковий мінімум, тобто відповідність майнового стану особи встановленому розміру прожиткового мінімуму.
Однак, позивачем не було надано жодних доказів, які б вказували на його тяжкий матеріальний стан. У зв'язку з чим, суд не має підстав для відстрочення сплати судового збору та відмовляє позивачу у заявленому ним клопотанні.
Враховуючи зазначене вище, позивачу необхідно надати суду або докази сплати судового збору, або докази на підтвердження обставин, що свідчать про важкий матеріальний стан та необхідність відстрочення сплати судового збору або звільнення від його сплати.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 27.09.13 усунути вказані недоліки , а саме:
- оформити позовну заяву у відповідності до ст. 106 КАС України із зазначенням у ній дати її підписання, а також засобів зв'язку позивача та відповідача (якщо такі є або відомі),
- надати докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги;
- надати належним чином оформлений документ про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору або докази на підтвердження обставин щодо відстрочення/звільнення від сплати судового збору.
3. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/8727/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.