Справа № 308/9186/13-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2013 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., з участю представника Чопської митниці Лакашевич В.Б., прокурора Луцанич В.О. розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил громадянином України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання -АДРЕСА_1,
за ст. 472 Митного кодексу України,-
ВСТАНОВИВ:
12.05.2013 року о 08 год. 17 хв. в зону митного контролю на ділянку"В'їзд" митного поста «Тиса» Чопської митниці заїхав вантажопасажирський мікроавтобус марки "MERCEDES-BENZ", реєстраційний номерний знак України НОМЕР_1, під керуванням громадянина України ОСОБА_2, що прямував в приватних справах із Італії в Україну.
Формою проходження митного контролю громадянин України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «червоний коридор». Громадянину ОСОБА_2 було запропоновано заповнити митну декларацію, в якій він вказав свої паспортні дані та зазначив, іноземну валюту в кількості 8000(вісім тисяч) євро та особисті речі у кількості 25 місць.
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей громадянина ОСОБА_2 було виявлено не вказаний в митній декларації та не заявлений при усному опитуванні медичний препарат іноземного виробництва «Lexotan 1,5 mg» діюча речовина (Bromazepam 1,5 мг) торгової марки "ROCHE" країна виробництва - Італія у кількості двох картонних упаковок по двадцять капсул в кожній упаковці. Лікарські засоби знаходилися в картонній коробці у вантажному відсіку мікроавтобуса серед особистих речей громадянина ОСОБА_2. Медпрепарат переміщувався через митний кордон України громадянином ОСОБА_2 на прохання малознайомого йому чоловіка на ім.'я ОСОБА_4 для ОСОБА_3, яка проживає в АДРЕСА_2 (тел.НОМЕР_2).Доступ до медпрепарата не утруднювався.
Вартість виявлених лікарський засобів відповідно до цінників на картонних фабричних упаковках становить 5, 70 євро. за одну картонну коробку виробника. Отже сумарна вартість виявленого медичного препарату становить 11,40 євро, що згідно курсу НБУ станом на 12.05.2013 року становить 119 гривень, 43.
Діюча речовина «Bromazepam» (бромазепам) віднесена до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів затвердженого ПКМУ від 06.05.2000 р. №770 Таблиці № ІІІ Списку №2 « Психотропні речовини, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю».
Згідно ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України.
Згідно ч 2 даної статті переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно «Переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012, № 436 на лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770, необхідний дозвіл на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів
Згідно ст. 26 Закону України від 15.02.1995, № 60/95-ВР "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" фізичні особи мають право перевозити наркотичні засоби і психотропні речовини, придбані за призначенням лікаря, за наявності та на підставі рецепта, виданого закладом охорони здоров'я відповідно до вимог статей 27 і 28 цього Закону.
Згідно заяви, що знаходиться в матеріалах справи гр. України ОСОБА_2 просить розглянути справу за його відсутності.
Представник Чопської митниці та прокурор Луцанич В.О. в судовому засіданні просили притягнути гр. України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України та застосувати до останньої адміністративне стягнення передбачене санкцією ст. 472 МК України у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості цих товарів та конфіскації предметів, які являються безпосереднім об'єктом порушення митних правил.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про ПМП №1220/30500/13 від 12.05.2013 р., митну декларацію гр. ОСОБА_2, пояснення гр. ОСОБА_2, а також інші матеріали справи, вважаю, що дії ОСОБА_2 за ст. 472 МК України кваліфіковано правильно, оскільки гр. ОСОБА_2 не заявив митному органу точні відомості про переміщувані ним через митний кордон предметів, які підлягають обов'язковому декларуванню та обмежені до переміщення через митний кордон України, а отже відносно ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих предметів, з конфіскацією зазначених предметів, передбачене санкцією ст. 472 МК України.
Керуючись ст.ст. 472, 519, 520, 527 ч. 2 МК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Громадянку України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним в порушенні митних правил за ст. 472 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 119 грн. (сто дев'ятнадцять гривень) 43 копійок та конфіскацію предметів порушення митних правил, а саме:
медичний препарат іноземного виробництва «Lexotan 1,5 mg» діюча речовина (Bromazepam 1,5 мг ) торгової марки "ROCHE" країна виробництва - Італія, 40 капсул, загальною вартістю 119 грн. (сто дев'ятнадцять гривень) 43 копійок - для знищення.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову суду може бути подана апеляція скарга на протязі 10 днів до Апеляційного суду Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Фазикош