Судове рішення #31904739

Справа № 550/871/13-ц

Провадження № 2/550/239/13

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


06 вересня 2013 року Чутівський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого - судді Васильєвої К.О.,

при секретарі Харько О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт Чутове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В :

22.08.2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просила розірвати шлюб з відповідачем, сина залишити проживати з нею, залишити їй прізвище ОСОБА_1 після розірвання шлюбу та стягнути з відповідача на її користь судові витрати. Свої вимоги мотивує тим, що з 03 березня 2010 року вони перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Через те, що сторони мають різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства, між ними постійно виникали конфліктні ситуації. Сім`я розпалась, сторони не підтримують шлюбні відносини з червня 2011 року, спільного господарства не ведуть.

Позивачка у судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву, в якій просила розгляд справи здійснювати за її відсутності, зазначила, що вказані позовні вимоги підтримує в повному обсязі, не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Відповідач не з'явився у судове засідання, причини неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення судової повістки 31.08.2013 року.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

На підставі ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Відповідно до наданого суду свідоцтва про шлюб, 03.03.2010 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 укладений шлюб, зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Чутівського районного управління юстиції у Полтавській області, актовий запис № 10 (а.с. 4).

Від шлюбу мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який після розірвання шлюбу залишиться проживати з позивачкою (а.с. 6).

За час спільного проживання взаємовідносини не склалися, сторони втратили почуття любові та поваги одне до одного, фактичні шлюбно-сімейні відносини припинилися в червні 2011 року та відсутнє бажання їх поновлення, збереження сім'ї стало неможливим. Спільне господарство не ведеться. Спір стосовно розподілу майна відсутній.

Згідно ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

На підставі ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Частиною 1 ст. 79 ЦПК України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Відповідно до частини 3 вказаної статті до витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, належать в тому числі і витрати на правову допомогу.

Таким чином, підлягає стягненню з відповідача на користь позивачки сплачений нею судовий збір в розмірі 114,70 грн.

Згідно змісту ст. 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» від 20.12.2011 року №4191-VІ розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах виплачується у розмірі, який не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Як вбачається з матеріалів справи, правова допомога надавалась позивачці тільки до судового розгляду, а саме була надана консультація, вивчені документи та складена позовна заява. Особа, яка надавала допомогу, не приймала участі в судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням або під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Таким чином, вимоги в частині стягнення з відповідача на користь позивачки витрат на правову допомогу задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 104, 105, 110, 112, 113 СК України та ст.ст. 10,11, 60, 79, 88, 209, 212- 215, 224-232 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 03 березня 2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Чутівського районного управління юстиції у Полтавській області шлюбі, актовий запис № 10 - розірвати.

Неповнолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити проживати з матір'ю ОСОБА_1.

Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 прізвище «ОСОБА_1».

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору в розмірі 114,70 грн. (сто чотирнадцять грн. 70 коп.).

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржене іншими особами до апеляційного суду Полтавської області через Чутівський районний суд Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про його перегляд відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано, після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.



Головуючий:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація