Справа № 108/12258/12
Провадження № 2/107/2356/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2013 року м. Керч
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кисельова Є.М.,
при секретарі - Дробот К.М.,
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керчі цивільну справу за позовом виконавчого комітету Керченської міської ради до ОСОБА_1, третя особа - Комунальне підприємство "Аршинцево", про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що відповідач є наймачем та зареєстрований в кімнатах АДРЕСА_1, яка відноситься до жилого фонду Керченської міської ради, але наймач в зазначеному жилому приміщенні з липня 2009 р. не проживає, має заборгованість за комунальні послуги. Посилаючись на ст.ст. 71,72 Житлового кодексу Української РСР, просить визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав і просив його задовольнити. Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач позов не визнав. Пояснив суду, що працює оператором газорозподільної станції на суднобудівельний заводі «Залів». Характер його роботи такий, що іноді він не буває вдома протягом цілої доби, а коли буває вдома - відпочиває та спить, тому міг навіть не почути, як приходила комісія, коли складалися акти про його відсутність за місцем проживання. Іншого житла в нього немає. Наявність боргів за комунальні послуги визнав, але пояснив, що допустив заборгованість через низькі доходи, сплатить борги по мірі можливостей.
Представник відповідача проти позову заперечував і просив суд у позові відмовити.
Дослідивши матеріали цивільної справи, заслухавши пояснення сторін, допитавши свідків у справі, суд не знайшов підстав для задоволення позову.
Зі змісту позову убачається, що між сторонами виник спір щодо користування жилим приміщенням , при вирішення якого насамперед застосуванню підлягають норми Житлового кодексу Української РСР ( далі - ЖК УРСР) . Відповідно до ст. 71 ЖК УРСР якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Відповідно до вимог ст. 72 ЖК УРСР визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Будинок АДРЕСА_1, в якому розташовані спірні кімнати, знаходиться в комунальній власності, перебуває на балансі Комунального підприємства "Аршинцево".
Згідно до особового рахунку № 600051 в кімнатах АДРЕСА_1 зареєстрована одна особа -відповідач ОСОБА_1 (а.с.4 - зворотня сторона). Зазначене підтверджується також довідкою про склад сім'ї , виданою КП "Аршинцево". (а.с.5).
Як убачається з довідок комунальних служб, а саме: Комунального підприємства "Аршинцево" (а.с.5), Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно - каналізаційного господарства м. Керчі" (а.с.5) за адресою АДРЕСА_1 має місце певна заборгованість за послуги, що надаються вказаними підприємствами. Втім, 02.09.2013 р. позивачем були здійснено часткове погашення заборгованості за квартплату, водопостачання.
Згідно до Акту обстеження жилих приміщень від 02.03.2012р., складеного начальником та спеціалістом відділу з виявлення, обліку та розподілу жилої площі виконкому Керченської міської ради, в кімнатах АДРЕСА_1 ніхто, у тому числі зареєстрована особа, не проживає з липня 2009 року. (а.с.4). Аналогічні відомості відображені також в Актах від 11.03.2013 р., 15.04.2013, 20.05.2013, 26.06.2013.
Проте, зазначені акти обстеження жилих приміщень суперечать показанням свідків.
Так, свідок ОСОБА_2 показала суду, що знає відповідача, оскільки, як і відповідач, мешкає у гуртожитку по АДРЕСА_1. Відповідач мешкає у гуртожитку, нікуди не переїжджав, житло не покидав. ОСОБА_1 часто приходить до неї та допомагає у господарстві.
Свідок ОСОБА_3 показала суду, що працює мастером ЖЕД №2. Відповідача знає як мешканця гуртожитку за адресою АДРЕСА_1. В останній раз, коли вона приходила до нього, відповідач був вдома, у кімнаті є речі відповідача. Також зазначила, що відповідач розповів ій, що покидав кімнату лише взимку, коли не було опалення. З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що позивачем у справі не було доведення факту тривалого не проживання відповідачів у спірній квартирі.
На підставі ст. ст.71, 72 ЖК України, керуючись ст.ст.10, 11, 60,61, 212, 213, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову виконавчого комітету Керченської міської ради до ОСОБА_1, третя особа - Комунальне підприємство "Аршинцево", про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду АР Крим через Керченський міський суд АР Крим протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис Є.М. Кисельов