УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Кримінальне провадження № 124/8026/13-к
05.09.2013 року м. Сімферополя
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Сімферополя Малухін В.В.., за участю прокурора - Сердюка І.О., розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12013130390003761 від 25.08.2013 слідчим слідчого відділу Центрального РВ СМУ ГУ МВС України в АР Крим Бабенко О.М. та погоджено прокурором прокуратури Центрального району м. Сімферополя Сердюком І.О. клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до клопотання матеріали,
ВСТАНОВИВ:
05.09.2013 слідчий СВ Центрального РВ СМУ ГУ МВС України в АР Крим звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що 25.08.2013 року з 09-00 до 09-10 годині, невстановлена особа, знаходячись у приміщенні комп`ютерного клубу «Аєрнет», розташованого по вул.. Горького, 3 у м. Сімферополі заволоділо мобільним телефоном «Sony Experia S» імеі: НОМЕР_1, чим заподіяло потерпілому ОСОБА_3 матеріальну шкоду на загальну суму 2535грн.
Вказані відомості мають суттєве значення для встановлення місця знаходження предмету кримінального правопорушення - викраденого мобільного телефону марки «Sony Experia S» імеі: НОМЕР_1, оскільки, у своїй протиправній діяльності невстановлена особа може й надалі використовувати вище вказаний викрадений у ОСОБА_3, мобільний термінал.
Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Статтею 99 КПК України визначено поняття документів - це спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. При цьому, сторона кримінального провадження, потерпілий зобов'язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно із статтею 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Доступ до оригіналів зазначених документів забезпечить виконання вимог ст. 91 КПК України та надасть можливість у ході досудового слідства отримати докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у зазначеному кримінальному провадженні, а саме події, мотивів і мети вчинення кримінального правопорушення.
В судовому засіданні прокурор клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підтримав.
Заслухавши прокурора, вивчивши матеріали кримінального провадження № 12013130390003761, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно ст. 162 ч. 1 п. 7 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікація, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом інформації.
З урахуванням вищевикладеного, зазначені документи мають суттєве значення для встановлення обставин у зазначеному кримінальному провадженні, а саме: події, мотиву і мети вчинення кримінального правопорушення, у зв'язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів - інформації, яка міститься на цифрових носіях, які знаходяться у власності (користуванні) компанії «КРП «Київстар», яка надає телекомунікаційні послуги на території України на мобільний термінал, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 84, 85, 91,110, 159-165, 309, 369-372 та 395 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Центрального РВ Сімферопольського МУ ГУ МВС України в АР Крим про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Посадовим особам компанії «КРП «Київстар» надати слідчому СВ Центрального РВ Сімферопольського МУ ГУМВС України в АР Крим Бабенко Оксані Миколаївні дозвіл на тимчасовий доступ до інформації (з можливістю їх вилучити), яка міститься на цифрових носіях, що знаходиться у власності (користуванні) компанії оператора «КРП «Київстар», а саме до телефонних з`єднань, здійснюваних з телефонного апарату (терміналу) з імей НОМЕР_1, з деталізацією (вхідних та вихідних дзвінків), та прив`язкою до базових станцій (на абонент А та абонент Б) за період з 09-00 годин 25.08.2013 року до теперішнього часу.
Зазначену інформацію надати слідчому СВ Центрального РВ Сімферопольського МУ ГУМВС України в АР Крим Бабенко Оксані Миколаївні у електронному та роздрукованому вигляді.
Строк дії ухвали - один місяць з дня винесення до 05.10.2013 року.
У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Суддя: В. В. Малухін