Судове рішення #3186006

                                                                                                                                                  Суддя першої інстанції – Юрченко В.П.

                                                                                                                                                  Суддя-доповідач – Гаврищук Т.Г.

                                                                                                                       

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

01 жовтня 2008 року                                                                               справа № 22-а-9774/08

зал судового засідання у приміщенні суду за адресою:  м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26

 

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів:                       Сухарька М.Г.

                                    Білак С.В.


при секретарі судового засідання     

Безруковій В.М.

за участю представників:  

від позивача:Волкова Н.О. – довіреність від 02.07.08р.

Шахова А.О. – довіреність від 03.03.08р.

від відповідача:Хандогіна О.Ю. – довіреність від 16.09.08р.

  

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуЯсинуватської об’єднаної державної податкової інспекції  

  

на постанову Донецького окружного адміністративного суду  

від

по адміністративній справі14 липня 2008 року     

№ 2-а-11868/08 (суддя Юрченко В.П.) 

   

за позовомДержавного підприємства «Державна залізниця» в особі Ясинуватської дирекції залізничних перевезень   

до

 Ясинуватської об’єднаної державної податкової інспекції  

про

 

 визнання недійсним податкового повідомлення-рішення 


ВСТАНОВИЛА:

                Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 14 липня 2008 року по справі № 2-а-11868/08 задоволено позов Державного підприємства «Державна залізниця» в особі Ясинуватської дирекції залізничних перевезень до Ясинуватської об’єднаної державної податкової інспекції, в наслідок чого визнано недійсним податкове повідомлення-рішення № 0001251500/0 від 05.05.08р.

            В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду Ясинуватська об’єднана державна податкова інспекціяпросить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.

                Позивач у письмових запереченнях та під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з’ясування обставин в адміністративній справі.        Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, встановила наступне.

             Відповідачем була проведена камеральна перевірка податкової декларації (розрахунку) з земельного податку, поданого позивачем на 2008рік, за результатами якої складений акт від 18.04.08р. № 209/15-013/25905191 та прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.05.08 року  № 0001251500/0, яким позивачеві згідно підпункту «в» п.п.4.2.2. п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було визначено суму податкового зобов’язання з земельного податку  в розмірі 127,23 грн., у тому числі основний платіж 110,23грн., штрафні (фінансові) санкції – 17,00 грн. Штрафні (фінансові) санкції нараховані згідно п.п.17.1.4 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

            Підставою для донарахування наведеної суми податкового зобов’язання послужив висновок податкового органу про те, що позивачем допущено методологічну помилку при застосуванні грошової оцінки земельної ділянки, яка припадає на здані в оренду приміщення іншим суб’єктам господарювання на землях, розташованих у смузі відведення залізниці. Відповідач зазначив, що згідно додатку 3 Інструкції заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми № 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05 листопада 1998 року за №788/3228 із змінами і доповненнями, внесеними наказом Державного комітету статистики України від 16 жовтня 2001 року № 420, надання в оренду приміщень вважається комерційним користуванням землі і відноситься до групи 70.2 – здавання під найм власної нерухомості. Грошова оцінка земельних ділянок, зайнятих будівлями або їх частками, повністю або частково наданих в оренду, обчислюється з використанням коефіцієнта функціонального користування земельної ділянки (його частки). Для земель комерційного призначення встановлено коефіцієнт 2,5. На думку відповідача позивачем мав бути застосований коефіцієнт для земель комерційного призначення - 2,5 замість коефіцієнту  для земель транспорту –1,0.

Між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Донецькій області (Орендодавець) та Управлінням Державної автомобільної інспекції УМВС України в Донецької області (Орендар)  був укладений договір оренди № 1728/2005 від 25.03.2005р., за яким було передано у строкове платне користування нежитлове приміщення площею 330,00 кв.м, розташованого за адресою: місто Ясинувата,                         вул. Орджонікідзе, 156, що знаходиться на балансі Шляхової машинної станції № 7 Донецької залізниці.

Між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Донецькій області (Орендодавець) та Управлінням Державної автомобільної інспекції УМВС України в Донецької області (Орендар) був укладений договір оренди № 2007/2005 від 16.08.2005р., за яким було передано у строкове платне користування нежитлове приміщення загальною площею 330,0 кв.м., які знаходяться на балансі шляхової машинної станції № 7 Донецької залізниці та розташовані за адресою: м. Ясинувата,                                вул. Орджонікідзе, 156-а.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю»  використання землі є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.  За земельні  ділянки,  надані в оренду,  справляється орендна плата.

            Статтею 13 цього Закону встановлено, що підставою для нарахування  земельного  податку  є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

За приписами ст. 23 Закону України «Про плату за землю» грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Згідно до п. 2 Порядку подання податкового розрахунку земельного податку, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 26.10.2001року  № 434 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2001 р. за № 963/6154, розрахунок  податку  складається  на  підставі  даних державного земельного кадастру за станом на 1 січня поточного року.

За даними Державного акту на право постійного користування ІІ-ДН  №000331 від 20.06.2003 року Донецькій залізниці надано землі у постійне користування для функціонування залізничного транспорту на території Ясинуватскої міської ради. У витягу №15/51 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки вказано що, землі, в смузі відведення Донецької залізниці, використовуються для транспорту і для розрахунку нормативно-грошової оцінки цих земель використовується коефіцієнт функціонального використання 1,0.

 За приписами ст. 20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.

Відповідач не надав доказів зміни, в установленому законом порядку, цільового призначення спірної земельної ділянки.

За таких обставин, колегія суддів підтримує висновок суду першої інстанції про те, що в разі відсутності рішення органу державної влади чи органу місцевого самоврядування про зміну цільового призначення земельних ділянок у платника податків відсутні підстави самостійно коригувати визначену в установленому порядку грошову оцінку земельної ділянки.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правомірно не прийняв до уваги посилання відповідача на ті обставини, що позивачем при обчисленні податку не застосовані дані Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.11.1998 року №377, оскільки вказана Інструкція видана для застосування органами статистики і не є нормативним документом для обчислення податків. 

            Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

            Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

               Апеляційну скаргу Ясинуватської об’єднаної державної податкової інспекції на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 липня 2008 року по справі № 2-а-11868/08 залишити без задоволення.

            Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 липня 2008 року по справі № 2-а-11868/08 залишити без змін.

            Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 01 жовтня 2008 року. Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 03 жовтня 2008 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

            Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України   протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий:                                                                                                     Гаврищук Т.Г.

Судді:                                                                                                                  Сухарьок М.Г.                                                                                          

                                                                                                                             Білак С.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація