Справа № 2-8212/07p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2007 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу в складі: головуючого-судді: ПРИХОЖАНОВА О.В., при секретарі: ПУШКАРЬОВІЙ М. К., розглянувши у відкритому судовому засіданні, у залі суду, у місті Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління житлово- комунального господарства Криворізького міського виконавчого комітету, виконавчого комітету Жовтневої районної ради м. Кривого Рогу про виділ частки з спільної сумісної власності -квартири та визнання права власності у порядку спадкування по закону , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до Управління житлово- комунального господарства Криворізького міського виконавчого комітету, виконавчого комітету Жовтневої районної ради м. Кривого Рогу про виділ частки з спільної сумісної власності -квартири та визнання на цю частку право власності у порядку спадкування за законом.
В обгрунтування заявлених вимог, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 пояснили, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 - чоловік ОСОБА_1 та батько ОСОБА_2, ОСОБА_3
Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, яка складається з частки квартири АДРЕСА_1, яка знаходиться в спільній сумісній власності . Позивачі є спадкоємцями першої черги за законом на зазначену спадщину. Проте, при зверненні у встановлені терміни до нотаріату для отримання свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено, так як нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину після учасників спільної сумісної власності лише після виділення в судовому порядку частки померлого з спільної сумісного майна.
У судовому засіданні позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.
Відповідачі - Управління житлово- комунального господарства Криворізького міського виконавчого комітету, виконавчого комітету Жовтневої районної ради м. Кривого Рогу у судове засіданні не з'явились, надали суду заяви про розгляд справи у їхню відсутність, позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 визнають.
Суд, заслухавши пояснення позивачів, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про право власності на житло № Ж 682 від 01 березня 1995 року, виданого Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради народних депутатів , на праві спільної сумісної власності , ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 належить квартира АДРЕСА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4, після смерті якої відкрилась спадщина, яка складається з частки квартири АДРЕСА_1, яка знаходиться в спільній сумісній власності.
Суд встановив, спадкоємцями першої черги за законом на відкриту спадщину є ОСОБА_1 ( дружина померлого ) та діти ОСОБА_5, ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу, копіями свідоцтв про народження .
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 у встановлений ст. 1270 ЦК
України шестимісячний термін фактично прийняли спадщину, так як постійно мешкали разом з спадкодавцем на момент відкриття спадщини, що підтверджується копіями паспортів та довідкою Комунального житлового підприємства № 17 міста Кривого Рогу.
Суд також встановив, при зверненні позивачів до Державного нотаріуса Другої Криворізької державної нотаріальної контори про отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на частку квартири АДРЕСА_1 , яка належала ОСОБА_4 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 та яка знаходиться в спільній сумісній власності відмовлено , у зв'язку з невиділенням частки померлого з спільного сумісного майна, що підтверджується листом Державного нотаріуса від 27.08. 2007 року, №2716.
Відповідно до розділу 22 п.224 « Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року № 20/5 , державний нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину після одного з власників лише після виділення часток померлого з спільного сумісного майна, в судовому порядку.
Відповідно до статті 8 ч.2 Закону України « Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 року, передача житла в спільну сумісну власність чи часткову власність, а відповідач по справі, в свідоцтві про право власності на житло тільки зазначив, що приватизоване житло належить на праві спільної сумісної власності. Відповідними установами , при проведенні приватизації житла , не були виділені частки співвласника в спільному сумісному майні.
Відповідно до ч.2 ст. 370 ЦК України, при виділенні частки з майна, що знаходиться в спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного з співвласників в праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між власниками, законом або рішенням суду.
Таким чином, частка померлого ОСОБА_4 складає 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, а по 1/4 частині цієї квартири належить ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3
Виділяючи у судовому порядку частку померлого ОСОБА_4 з спільної сумісної
власності, суд вважає можливим визнати за позивачами право власності у порядку
спадкування за законом на зазначену спадщину.Частка кожного з позивачів у спадковому майні складає по 1/12 частині квартири АДРЕСА_1
Оцінивши належність, допустимість , достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в сукупності, заслухавши позивача , суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 3, 10, 60, 212, 213 , 215 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 368, 370, 1261, 1268, 1270, 1296, 1299 Цивільного кодексу України, - суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління житлово- комунального господарства Криворізького міського виконавчого комітету, виконавчого комітету Жовтневої районної ради м. Кривого Рогу про виділ частки з спільної сумісної власності - квартири та визнання права власності в порядку спадкування за законом - задовольнити повністю.
Виділити ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, із
загальної сумісної власності , 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, а по 1/4 частині зазначеної квартири виділити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 право власності у порядку спадкування по закону по 1/12 частині квартири АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_4 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.