Судове рішення #3184723
Справа № 2-7973-2007 p

Справа № 2-7973-2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

06 грудня 2007 року                                                                              м.  Кривий Ріг

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у

складі: головуючого судді Прихожанова О.В., при секретарі Пушкарьовій

М. К.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Придніпровської товарної біржі про визнання угоди дійсною та визнання права власності,  третя особа ОСОБА_2, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Придніпровської товарної біржі про визнання угоди дійсною та визнання права власності,  посилаючись на те,  що на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна від 16.06.1999 року,  йому належить квартира АДРЕСА_1. Даний договір був зареєстрований на Придніпровської товарної біржі за № 214-Н/99. Зараз бажає розпорядитися своїм майном,  але при зверненні до нотаріуса довідався про те,  що договір купівлі-продажу нерухомого майна,  зареєстрований на товарній біржі більше,  не є правовстановлюючим документом.  У зв'язку з цим вимушений звернутись до суду.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Заінтересована особа ОСОБА_2 до суду не з'явився,  просив розглядати справу у його відсутності,  проти позовних вимог не заперечує,  надав суду документ - свідоцтво від 15 листопада 1999 року про переміну прізвища ,  згідно з яким йому присвоєно прізвище Бондаренко.

Відповідач в судове засідання не з'явився,  про місце і час судового засідання повідомлений належним чином.

Заслухавши позивача,  дослідивши матеріали справи,  оцінивши в сукупності всі досліджені у справі докази,  суд знаходить позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено.

Позивачу на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна від 16.06.1999 року,  зареєстрованого на Придніпровській товарній біржі за № 214-Н/99 належить квартира № 90 розташована за адресою: АДРЕСА_1.

На підставі вище зазначеного договору Криворізьким міським бюро технічної інвентаризації,  ОСОБА_1 було видане реєстраційне посвідчення 119 П-572-572 від 10.07.1999 року. Позивач за договором купівлі-продажу фактично всі забов'язання виконав.

У відповідності до ч. 2  ст.  220 ЦК України,  якщо сторони домовилися щодо   усіх   істотних   умов   договору,    що   підтверджується   письмовими

 

доказами,  і відбулося повне або часткове виконання договору,  але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення,  суд може визнати такий договір дійсним.

Керуючись ч. 2  ст.  220 ЦК України,   ст.  ст.  10,  11,  224-226   ЦПК України,  суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 до Придніпровської товарної біржі про визнання угоди дійсною та визнання права власності ,  третя особа ОСОБА_2 - задовольнити в повному обсязі.

Правочин між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 за договором купівлі- продажу квартири АДРЕСА_1  який зареєстрований 16 червня 1999 року на Придніпровській товарній біржі за № 214-Н/99- дійсним.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м.  Кривого Рогу шляхом подачі в 10-деннний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею до апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація