Судове рішення #31837787


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 116/3126/13-ц

Провадження № 2/116/1645/13


30.08.2013 року м. Сімферополь

Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим

у складі:

головуючого судді Томащака А.С.

при секретарі Літвінєнко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Добрівської сільської ради Сімферопольського району про надання додаткового строку для подання зави про прийняття спадщини


встановив:


Позивач звернулась до суду з позовом до Добрівської сільської ради Сімферопольського району про надання додаткового строку для прийняття спадщини після смерті сина ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що після смерті сина залишилася спадщина у вигляді 1\5 частки житлового будинку АДРЕСА_1, однак позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки є інвалідом другої групи, стан здоров'я після смерті сина погіршився.

В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився надавши заяву з проханням розглянути справу у його відсутності, вирішити справу на підставі діючого законодавства.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягаю з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Стаття 1272 ЦК України передбачає, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивачу було відомо про строки для прийняття спадщини, про що свідчить, в тому числі і рішення Сімферопольського районного суду АР Крим від 21.09.2007 року, яким позивачу продовжено строк для прийняття спадщини після смерті чоловіка.

В обґрунтування своїх вимог, у відповідності до ст. 60 ЦПК України, позивачкою не надано суду доказів поважності пропуску строку для прийняття спадщини, не здобуто їх і у судовому засіданні, оскільки будь-яких перешкод для звернення до нотаріуса за прийняттям спадщини судом не встановлено.

Посилання позивача на погіршення здоров'я після смерті сина та на той факт, що вона є інвалідом другої групи, судом не можуть бути взяті до уваги, як підстави для задоволення позову, оскільки після смерті спадкодавця з 2008 року пройшло п'ять років, крім того з спадкової справи заведеної після смерті спадкодавця вбачається, що з заявою про прийняття спадщини звернулись його дружина та діти.

Таким чином, суд вважає, що позивач не надав суду поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини після смерті сина, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

На підставі ст. ст.1269, 1272 ч.3 ЦК України, керуючись ст.ст. 212, 215 ЦПК України, суд


вирішив:


У задоволенні позову ОСОБА_1 до Добрівської сільської ради Сімферопольського району про надання додаткового строку для подання зави про прийняття спадщини після смерті сина ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити повністю.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, що не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя А.С. Томащак


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація