Справа № 585/2572/13-ц
Номер провадження 2-о/585/155/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2013 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Шунько Г.О.,
при секретарі Грабарь Л.В.
народних засідателів: Гордієнко Т.П., Гончаренко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою органу опіки та піклування Хмелівської сільської ради, зацікавлена особа: комунальна установа Сумської обласної ради Хмелівський психоневрологічний інтернат, соціальний працівник комунальної установи Сумської обласної ради Хмелівського психоневрологічного інтернату ОСОБА_1 про визнання недієздатним ОСОБА_2 та встановлення над ним опіки,
в с т а н о в и в :
19 липня 2013 року орган опіки та піклування Хмелівської сільської ради звернувся до суду із заявою про визнання недієздатним ОСОБА_2, 1938 року народження та встановлення опіки, призначивши опікуном соціального працівника КУСОР Хмелівського психоневрологічного інтернату ОСОБА_1 Свої вимоги мотивував тим, що ОСОБА_2 має хронічне психічне захворювання з діагнозом «Помірна розумова відсталість», знаходиться на державному утриманні і постійно проживає в Хмелівському психоневрологічному інтернаті. Внаслідок психічного захворювання він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, і для забезпечення особистих немайнових та майнових прав потребує опіки.
У судове засідання представник органу опіки та піклування Хмелівської сільської ради не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без присутності їх представника, заявлені вимоги підтримують в повному обсязі.
Заінтересовані особи в судове засідання також не прибули, надавши заяви про розгляд справи у їх відсутності, проти задоволення заяви не заперечували.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню відповідно до вимог ст. ст. 39, 40, 58, 60, 63 ЦК України.
Відповідно до ст. 39 ЦК України - фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дії та керувати ними.
В силу ст. 40 ЦК України - фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.
Відповідно до ст. 58 ЦК України опіка встановлюється над фізичними особами, які визнані недієздатними.
На підставі ч.1 ст. 60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Згідно зі ст. 63 ЦК України опікуном можуть бути лише фізичні особи з повною цивільною дієздатністю та які дали письмову згоду на призначення їх опікуном.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на повному державному утриманні та проживає в КУСОР Хмелівському психоневрологічному інтернаті (а. с. 12).
Згідно акту амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 154 від 09 серпня 2013 року ОСОБА_2 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді «Помірної розумової відсталості» (МКХ-10) і по своєму психічному стану не може розуміти значення своїх дій та керувати ними. Такий стан для нього є постійним. Потребує призначення опіки (а. с. 30-31).
З заяви соціального працівника КУСОР Хмелівського психоневрологічного інтернату ОСОБА_1 вбачається, що вона не заперечує проти призначення її опікуном над недієздатним ОСОБА_2 (а. с. 12).
Перешкод для призначення опікуном ОСОБА_1, передбачених ст. 64 ЦК України судом не встановлено. Тому, суд вважає за необхідне визнати недієздатним ОСОБА_2 і з метою забезпечення його особистих немайнових та майнових прав призначити опікуном соціального працівника КУСОР Хмелівського психоневрологічного інтернату ОСОБА_1
Керуючись ст. ст. 236-241 ЦПК України, ст. ст. 39, 40, 58, ч. 1 ст. 60, 63 ЦК України, суд,
в и р і ш и в :
Заяву органу опіки та піклування Хмелівської сільської ради - задовольнити.
Визнати недієздатним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця Хмелівського психоневрологічного інтернату.
Встановити опіку над недієздатним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та призначити його опікуном соціального працівника КУСОР Хмелівського психоневрологічного інтернату ОСОБА_1.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення - протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис...
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г. О. Шунько
НАРОДНІ ЗАСІДАТЕЛІ: Т.П. Гордієнко
Н.М. Гончаренко