Справа №___2-1114/08___
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2008 року.
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Якухно О.М.
із секретарем Каленською Н.В.
з участю
позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3
представника третьої особи ОСОБА_5.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення перешкод в спілкуванні з онуком та його вихованні, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі просять зобов'язати відповідача не чинити їм перешкод у спілкуванні з онуком ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1, та надавати можливість приймати участь в його вихованні мотивуючи тим, що вони мають онука, який за рішенням Овруцького районного суду від 23.05.05 залишений на проживання з відповідачем. Раніше вони спілкувались з онуком, приймали участь у його вихованні, позитивно впливали на нього. З грудня 2007 року відповідач стала перешкоджати у цьому, чим порушує їх права.
В судовому засіданні позивачі свої вимоги підтримали і пояснили, що раніше гуляли з дитиною, приходили до школи, приносили їй що могли, дарили подарунки, а зараз їм не дозволяє робити цього їх невістка.
Відповідач в судовому засіданні вимоги не визнала і пояснила, що позивачі отруїли дитину, давши їй їжу і вона вимушена була лікувати її. До медичних закладів вона не зверталась, а була у народних знахарів. Дитина сама не хоче спілкуватись з дідом та бабою.
Вислухавши пояснення сторін, свідків та дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Малолітній ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1, є онуком позивачів та сином відповідача. Згідно рішення Овруцького районного суду від 7.11.05 він проживає з матір'ю, оскільки шлюб між батьками було розірвано і останні проживають окремо. З грудня 2007 року відповідач забороняє позивачам зустрічатись з внуком. Зазначені обставини сторонами не заперечуються.
Відповідно до ст.257 СК України баба, дід мають право спілкуватися зі своїми внуками, брати участь у їх вихованні.
Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають право перешкоджати у здійсненні бабою, дідом своїх прав щодо виховання внуків.
Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.
Відповідач ОСОБА_1 звертався до органу опіки та піклування щодо надання можливості йому брати участь у вихованні внука і останніми надано висновок про можливість спілкування ОСОБА_4 з його дідусем 2 дні на тиждень (після урочний час), що буде відповідати інтересам неповнолітньої дитини.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_4 пояснив, що йому дід з бабою дарували подарунки (магнітофон, велосипед, телефон), але потім його отруїли яблуком чи чимось іншим, а тому він не хоче спілкуватись з ними.
Свідок ОСОБА_6, яка є матір'ю відповідача та бабою дитини, також заперечує щодо можливості їх спілкування.
Доказів щодо умисного отруєння дитини позивачами матір'ю дитини суду не надано. Зважаючи на вік дитини, суд вважає, що остання надала пояснення щодо її отруєння з слів матері.
З пояснень сторін та свідка ОСОБА_6 суд приходить до висновку про конфлікт між останніми, який виник після переселення відповідача з дитиною і питання дозволу на виховання дитини дідом та бабою є наслідком зазначених обставин, а тому вимоги позивачів підлягають задоволенню.
Способи виховання визначаються відповідно до ст.159 СК України, що зазначено у ст.263 СК України.
В той же час, суд враховує негативне відношення внука щодо зустрічей з дідом та бабою, які не можуть відбуватись всупереч його волі, і вважає за можливе визначити участь діда та баби у вихованні внука шляхом періодичних побачень визначених органом опіки та піклування тільки у присутності матері дитини або іншої особи (класного керівника, другої баби) за згоди дитини.
Позивачем ОСОБА_2 сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7,50 грн..
Від сплати судового збору сторони звільнені на підставі п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”.
Керуючись ст.ст. 159, 257, 263 СК України та ст.ст. 10, 11, 60, 196, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_3 не чинити перешкоди в спілкуванні з внуком ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1, та надавати можливість приймати участь у його вихованні ОСОБА_1, ОСОБА_2, шляхом їх зустрічей 2 дні на тиждень у присутності матері дитини ОСОБА_3 або іншої особи (класного керівника, баби ОСОБА_6) за наявності згоди внука.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 судові витрати в сумі 7,5 грн..
На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Овруцький районний суд може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку на протязі 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ :
- Номер: 6/125/5/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1114/08
- Суд: Барський районний суд Вінницької області
- Суддя: Якухно О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.06.2016
- Дата етапу: 24.11.2017