Судове рішення #31811477

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

№ 384/644/13-ц

№пр. 2/384/131/2013

29 серпня 2013 року


Вільшанський районний суд

Кіровоградської області

в складі:

головуючого судді - Сорокіної О.О.

при секретарі - Чикрижову В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Вільшанка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В :


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що 17 липня 1981 року вони зареєстрували шлюб у Первомайському ЗАГС Миколаївської області, актовий запис № 342. Від спільного проживання мають повнолітніх дітей. Позивач вказує на те, що спільно з відповідачкою не проживає більше 14 років. Причиною розпаду сім'ї вважає різні погляди на життя та різні характери, на ґрунті чого між ними виникали постійні сварки. Зазначає, що спору про розподіл майна між ними немає. Вважає що сумісне життя та збереження сім'ї неможливе. Враховуючи зазначені обставини, позивач просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачкою ОСОБА_2.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просив слухати справу без його участі, позов просив задовольнити.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій просила слухати справу без її участі, позов визнала, проти розірвання шлюбу не заперечувала.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просив слухати справу без його участі, позов просив задовольнити.

В судовому засіданні встановлено, що 17 липня 1981 року сторони зареєстрували шлюб у Первомайському ЗАГС Миколаївської області, актовий запис № 342, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1, виданим Первомайським ЗАГС Миколаївської області 17 липня 1981 року (а.с.6).

Відповідно до ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб засновується на добровільній згоді жінки та чоловіка. Примусовість жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Судом встановлено, що шлюбно-сімейні відносини між сторонами припинені, спільного господарства сторони не ведуть, близько чотирнадцяти років разом не проживають. Їх шлюб за таких умов носить чисто формальний характер. З'ясувавши фактичні взаємостосунки подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, суд вважає, що подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу між ними неможливо і суперечить їх інтересам. Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово "сімейний" засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово "союз" підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Позивач скористався даним правом та звернувся до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу, відповідачка згодна із розірванням шлюбу, бо фактично сімейні стосунки припинені. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, проте сторони не мають наміру зберегти шлюб. Спорів з приводу поділу майна сторони не мають.

Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

На підставі поданих по справі доказів суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки обставини, якими обґрунтовуються вимоги позивача мали місце і підтверджуються письмовими матеріалами справи.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 110-114 Сімейного кодексу України, суд


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який зареєстрований 17 липня 1981 року у Первомайському ЗАГС Миколаївської області, актовий запис №342.

Копію рішення про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Вільшанського районного управління юстиції у Кіровоградській області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Вільшанський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація