Судове рішення #3181057

             

           

            Справа №2а-184\08

     П О С Т А Н О В А

   ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

     17 липня 2008 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі :

головуючого - судді                      Якухно О.М..

з секретарем                                  Каленською Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до Покалівської сільської ради про прийняття домоволодіння на баланс, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач просить визнати неправомірним рішення 19 сесії 5 скликання  Покалівської сільської ради б/н від 13.06.08 в частині неприйняття від неї на баланс сільської ради домоволодіння АДРЕСА_1 та зобов'язати відповідача прийняти вказане домоволодіння на баланс  мотивуючи тим, що вона має на праві особистої власності вказаний житловий будинок в с.Покалів Овруцького району. Вона проживає в чистій від радіоактивного забруднення територію, але будинок у неї на баланс не приймають.

Сторони в судове засідання не з'явилися і просять справу розглядати без їх участі. Відповідач вимоги визнає.

Дослідивши в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно рішення Овруцького районного суду від 20.05.08, яке набрало законної сили, позивач отримала в спадщину після смерті ОСОБА_2., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, в АДРЕСА_1, що підтверджується копією вказаного рішення суду.

Відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України № 17 від 12.01.93, с.Покалів Овруцького району відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до ст.35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ компенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням відповідно до ст.4 цього Закону включає грошову компенсацію у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, громадянам, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно, яке не може бути перевезено із зазначених територій.

Спадкодавець помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і на час отримання спадщини відповідно до ст.ст. 1220, 1268 ЦК України позивач не проживала на територіях радіоактивного забруднення, що вбачається з копії паспорта.

Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України.

Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.50 Конституції України кожен має право на безпечне життя і здоров'я довкілля, а тому суд вважає, що відмовляючи у прийнятті на баланс для отримання компенсації обтяжується становище позивача, який вимушений використовувати своє право власності в більш небезпечних для здоров'я умовах відносно свого постійного місця проживання, чим порушується його конституційне право на безпечні умови життя, які гарантовані державою, що взяла на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам (ст.13 вищевказаного Закону).

 

 

 

 

 

 

Крім того, вказана ст.35 Закону не містить будь-яких обмежень або посилань на наявність у померлого направлення на переселення, як підставу для виплати компенсації спадкоємцю. Відсутні зазначені посилання і в Положенні про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, затвердженого постановою КМ України № 755 від 15.07.97. Пунктом 5 вказаного Положення єдиною підставою для отримання спадкоємцем компенсації визначено знаходження нерухомого майна на території зони радіоактивного забруднення. В списку документів, які подаються спадкоємцем органу виконавчої влади, відсутнє направлення на переселення на ім'я спадкодавця (п.6 Положення).

Статтею 62 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ надано право визначати порядок застосування Закону лише Кабінету Міністрів України, а Міністерству праці та соціальної політики України таке право не надано.   

Позивачем сплачено судовий збір в сумі 3,4 грн., а тому з відповідача на її користь слід стягнути вказані судові витрати.

Керуючись ст.50 Конституції України, ст.ст.4, 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, п.3 Положенням про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, затвердженого постановою КМ України від 15.07.97 № 755, п.12 Порядку відселення та самостійного переселення громадян з територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, затвердженого постановою КМ України № 706 від 16.12.92, ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161,  162 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Визнати рішення 19 сесії 5 скликання виконавчого комітету Покалівської сільської ради від 13.06.08 в частині відмови у прийнятті від ОСОБА_1 домоволодіння АДРЕСА_1 на баланс сільської ради протиправним.

Зобов'язати Покалівську сільраду прийняти на баланс належне ОСОБА_1домоволодіння АДРЕСА_1.

Стягнути з виконавчого комітету Покалівської сільської ради на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 3,4 грн..

На постанову суду до Київського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку на протязі 10 днів з дня проголошення постанови або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, з направленням копії скарги до Київського апеляційного адміністративного суду.

 

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація