Судове рішення #3180787

           

           

           

           

            Справа № 2-1439/08

 

            Р І Ш Е Н Н Я

       ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

     9 липня 2008 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі :

головуючого - судді     Якухно О.М.

із секретарем                  Каленською Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом (заявою) ОСОБА_1 до Невгодівської сільської ради про встановлення факту  прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно, -

 

ВСТАНОВИВ :

Позивач просить встановити факт прийняття спадщини нею після смерті матері ОСОБА_2, визнати за нею право власності на земельні ділянки розміром 2,0107 га та 0,3168 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Невгодівської сільської ради Овруцького району, що належали померлій ОСОБА_2 на підставі розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації №5 від 02.01.03, що підтверджується Державними актами на право власності на земельні ділянки НОМЕР_1 та НОМЕР_2 виданих 15.03.03 головою Овруцької райдержадміністрації і зареєстрованих в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договір оренди землі за №370 та №369 та на   майновий пай КСП к-п «Дружба», СГ «Невгодівське» в розмірі 8575,72 грн. або 0,50 відсотків, який належав померлій ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на   майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_3, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2  і вона фактично прийняла спадщину в установлений законом строк та вступила в управління та володіння спадковим майном матері, так після її смерті розпорядилася речами померлої і користувалася ними, має на руках Державні акти. Оформити спадщину вона не може, оскільки нотаріальна контора відмовила, по причині пропущення строку на прийняття спадщини.

  В судове засідання сторони не з'явилися і  позивач просить справу розглядати без їх участі.

  Суд, перевіривши законність визнання позову вважає, що останній підлягає задоволенню з наступних підстав.

Мати позивача - ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_4.

На час смерті вона мала у власності  земельні ділянки в  розмірі 2,0107 га та 0,3168 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Невгодівської сільської ради Овруцького району на підставі розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації №5 від 02.01.03 виданих 15.03.03 головою Овруцької райдержадміністрації і зареєстрованих в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договір оренди землі за №370 та №369,що підтверджується копіями Державних актів право власності на земельні ділянки НОМЕР_1 та НОМЕР_2 та на майновий пай КСП к-п «Дружба», СГ «Невгодівське» с.Невгоди Невгодівської сільської ради Овруцького району в розмірі 8575,72 грн. або 0,50 відсотків, що підтверджується копією свідоцтва про право власності  на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_3.

Відповідно до ст.549 ЦК України 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Із довідки Овруцької ДНК №489 від 23.05.08 вбачається, що спадкоємці до ДНК не звертались для прийняття спадщини.

Відповідно до ст.529 ЦК України 1963 року позивач є спадкоємцем 1-ї черги, має на руках  Державні акти та свідоцтва, тобто її дії свідчать про прийняття спадщини, а тому суд вважає факт прийняття спадщини останньою доведеним.

Відповідно до ст.ст.12 та 14 Закону України “Про власність” від 7.02.91 підставою виникнення права приватної власності  є майно, одержане внаслідок успадкування, і громадяни набувають право власності на земельні ділянки у разі одержання їх у спадщину, а тому, суд вважає, що позивач  набула права власності на земельні ділянки та майновий пай.

На підставі викладеного вимоги позивача підлягають задоволенню.

Встановлення факту прийняття спадщини необхідно для оформлення права власності на спадкове майно.

Відповідач звільнений від судового збору відповідно до ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” та рішення Овруцької міської ради від 22.01.08.

Позивачем сплачено судовий збір в сумі 94,25 грн. та витрати  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн..

Керуючись  ст.ст.12, 14 Закону України “Про власність”, ст.549 ЦК України 1963 року, ст.ст.10, 11, 60, 196, 212-215, 218, 256 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ :

 

Позов задовольнити.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті її матері ОСОБА_2.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельні ділянки в  розмірі 2,0107 га та 0,3168 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Невгодівської сільської ради Овруцького району на підставі розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації №5 від 02.01.03, виданих 15.03.03 головою Овруцької райдержадміністрації і зареєстрованих в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договір оренди землі за №370 та №369,що належали померлій ОСОБА_2 та підтверджується копіями Державних актів право власності на земельні ділянки НОМЕР_1 та НОМЕР_2.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай), яка перебуває в колективній власності сільськогосподарського підприємства к-п “Дружба” , СГ «Невгодівське» в с.Невгоди Невгодівської сільської ради Овруцького району в розмірі 8575,72 грн. або 0,50 відсотків, що належало померлій ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про право власності  на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_3.

На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Овруцький районний суд може бути заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку на протязі 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація