Справа № 121/6005/13-к
1-в/121/100/13
У Х В А Л А
Іменем України
02 вересня 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
судді - Ганича М.Ф.,
при секретарі - Гавриковій Ж.І.,
за участю прокурора - Іванюченко В.В.,
заявника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ялті клопотання ОСОБА_1 про зняття судимості,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 22 липня 2013 року звернувся до суду із клопотанням, в якому просить зняти з нього судимість за вироком Ялтинського міського суду від 14 серпня 1998 року, мотивуючи тим, що він має сім'ю, дітей, позитивно характеризується за місцем проживання та попереднім місцем роботи.
В судовому засіданні засуджений підтримав клопотання про зняття судимості.
Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.
Суд, дослідивши матеріали клопотання та вислухавши думку учасників процесу, дійшов до наступних висновків.
Вироком Ялтинського міського суду від 14 серпня 1998 року ОСОБА_1 засуджений за ст.ст. 117 ч. 3, 118 ч. 2, 208, із застосуванням ст. 42 КК України (1960 р.), до 8 років 6 місяців позбавлення волі із відбуванням покарання в виправно-трудовій колонії посиленого режиму.
Постановою Торезького міського суду Донецької області від 05 серпня 2004 року ОСОБА_1 звільнений від відбування покарання умовно-достроково на 2 роки 1 місяць та 9 днів (том 2 а.с. 6).
Відповідно до положень ст. 89 КК України, такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання не вчинять нового злочину.
Згідно ч. 3 ст. 90 КК України, якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання.
Норма частини 1 статті 91 КК України передбачає, що якщо особа після відбуття покарання у виді позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу.
Одночасно, зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 цього Кодексу (ч. 2 ст. 91 КК України).
Як встановлено судом, ОСОБА_1 є батьком двох малолітніх дітей (том 2 а.с. 10, 11), за місцем фактичного проживання та попереднього місця роботи характеризується позитивно, до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався (том 2 а.с. 8-9, 13).
Із змісту доданих до клопотання документів вбачається, що ОСОБА_1 після відбуття покарання у виді позбавлення волі має зразкову поведінку і сумлінне ставленням до праці, чим, на переконання суду, він довів своє виправлення.
Згідно довідки Управління інформаційно-аналітичного забезпечення ГУ МВС України в АРК, ОСОБА_1 станом на 29 серпня 2013 року до кримінальної відповідальності не притягувався, засудженим не значиться та в розшуку не перебуває.
При цьому, на час розгляду клопотання пройшло більш ніж 8 років з дня дострокового звільнення ОСОБА_1 від відбування покарання, а тому існують всі підстави для можливості зняття з останнього судимості.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 538, 539 КПК України, ст. ст. 89, 90, 91 КК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 про зняття судимості - задовольнити.
Зняти судимість з ОСОБА_1, засудженого за вироком Ялтинського міського суду від 14 серпня 1998 року.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Ялтинський міський суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: