Судове рішення #31803594

Дата документу 22.08.2013



Справа № 320/8578/13-ц

2/320/3108/13


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


22 серпня 2013 року суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Максимчук З.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,


ВСТАНОВИВ:


У провадження судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.

Однак, при зверненні з позовом позивачами були припущені порушення ст. 119 ЦПК України, а саме:

1. не представлено документ, на підставі якого спадкодавцю належала квартира АДРЕСА_1 на праві власності;

2. не надано доказів тієї обставини, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 - дочки померлого ОСОБА_4;

3. у своїй позовній заяві позивачі просять визнати право власності по ? частки квартири АДРЕСА_1 Запорізької області за ними в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька - ОСОБА_4, посилаючись на те, що весь час до дня смерті спадкодавця вони проживали разом з ним у вищевказаній квартирі. Однак, як вбачається з копій паспортів позивачок, ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3.

Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Крім того позивачами не враховані положення п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» № 7 від 30.05.2008 р., де роз'яснено що, якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у

зв'язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.

Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.

У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Позивачками не представлено документу на підтвердження відмови нотаріуса в оформленні спадщини.

Відповідно до ч.1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави для залишен ня заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухва ли.

Оскільки, вказані недоліки перешкоджають розгляду даної позовної заяви по суті, суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху і надати позивачам п'ятиденний термін для усунення недоліків з дня отримання копії цієї ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України, суд -


УХВАЛИВ:


Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - залишити без руху.

Повідомити позивачів про необхідність усунення зазначених в даній ухвалі недоліків у п'ятиденний термін з дня отримання копії цієї ухвали, інакше у раз невиконання цієї ухвали в зазначений строк позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачам зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація