Справа № 101/3903/13-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2013 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Цурцев В.М., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Алуштинського МВ ГУ МВС України в АР Крим про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, ФОП, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, суддя, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 006190 від 29.07.2013 року, ОСОБА_1 29. 07.2013 року, приблизно о 13-30 годині, в с. Генеральскому м. Алушти на вул. Центральній,7, здійснювала господарську діяльність по реалізації продовольчих товарів без наявності висновку санітарно – епідеміологічної експертизи та дозволу на початок робіт від органів МНС, чим порушив Закон України «Про пожежну безпеку» та Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 164 ч. 1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, причин неявки суду не повідомила.
Вивчивши наявні у справі докази, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч. 1 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП, адміністративна відповідальність настає при провадженні господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», термін "документ дозвільного характеру" вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Також цією статтею передбачено, що забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.
Відповідно до Переліку, затвердженого Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», отримання висновку санітарно – епідеміологічної експертизи передбачене Законом.
Разом з цим, отримання дозволу на початок робіт від органів МНС не передбачене зазначеним Законом, отже вимагання його отримання заборонено.
Крім того, Закон України «Про пожежну безпеку» втратив свою чинність 01 липня 2013 року на підставі Кодексу цивільного захисту, а тому посилання на порушення його норм в протоколі взагалі є некоректним.
Дотримуючись вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП, при визначенні правопорушнику виду адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню, яке буде достатнім та необхідним для запобігання вчинення ним у подальшому правопорушень – штрафу, з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 164, 247, 284, 294 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 1700 гривень, з конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Вилучені предмети, які передані на зберігання згідно з протоколом від 29.07.2013р. ОСОБА_1О.(а.с.1) – звернути у власність держави.
Номер рахунку – 31117106700007, одержувач Державний бюджет м.Алушта, код платежу: 21081100 “Адміністративні та кримінальні штрафи”, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АРК, м.Сімферополь, ЄРДПОУ – 37890361, МФО – 824026.
Штраф підлягає оплаті в 15-денний строк з дня вручення (отримання) копії постанови.
Платіжні документи необхідно пред’явити до Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим.
У разі несплати штрафу у 15-денний строк з дня вручення (отримання) копії постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у сумі 3400 гривень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: