Справа № 413/1487/13-ц
Провадження № 2/413/723/13
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
02 серпня 2013 року
Краснолуцький міський суд Луганської області
у складі: головуючого - судді Бєляєвої Л.О.,
при секретарі Дворових Т.В.,
за участю представника позивача - адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красний Луч Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з дійсним позовом, і просить змінити розмір стягуваних з нього аліментів. В обґрунтування позову зазначив, що згідно рішення судді Краснолуцького міського суду Янцовської Т.М. від 10 жовтня 2011 року він зобов'язаний сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дитини від шлюбу ОСОБА_4 у розмірі ? частини від усіх видів заробітку і до досягнення дитиною повноліття. Дане рішення було прийнято при введенні його в оману, оскільки рішення було винесено під час попереднього розгляду справи суддею, копії позовної заяви та доданих до них документів йому вручено не було, можливості та часу ознайомитися з даними документами відповідач не мав, рівно як і можливості проконсультуватися відносно законності вимог ОСОБА_4 Більш того, в теперішній час він працює у ТОВ «Український Рітейл» на посаді охоронника, та за період з грудня 2012 по лютий 2013 року отримав середню заробітною платню у розмірі 1268,34 гривні. Тобто, враховуючи той факт, що із заробітної платні утримується ? частина на утримання дитини, він отримував заробітну плату в розмірі 634 гривні щомісяця. Даних грошей не вистачає навіть на мінімальний необхідний «продуктовий пакет». Таким чином, він не може сплачувати аліменти у розмірі ? частини від усіх видів заробітку, виконуючи рішення суду, яке взагалі, на його думку є абсолютно незаконним. Позивач та його представник просять зменшити розмір аліментів, які сплачує ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4 з ? частини від усіх видів заробітку на ? частину від усіх видів заробітку, але не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Представник позивача - адвокат ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив зменшити розмір аліментів, які сплачує ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4 з ? частини від усіх видів заробітку на ? частину від усіх видів заробітку, але не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У практиці він з таким стикається уперше. Позивач з*явився до судді Янцовської Т.М. і там йому було сказано, що є позов по аліментам. Нічого йому не пояснювали і він нічого не читав. Зрозумів усе це потім. 1\2 взагалі не передбачена Сімейним кодексом. Мається роз'яснення - тільки по взаємній згоді подружжя. Суддя своїм рішенням позбавив ОСОБА_2 засобів до існування. Йому залишалось близько 700 грн на проживання.
Відповідач ОСОБА_3 в попередньому судовому засіданні позов не визнала.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач виплачує аліменти за рішенням Краснолуцького міського суду Луганської області від 10.10.2011р. на користь ОСОБА_3 на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття, починаючи з 28.09.2011 року і до повноліття дитини.
Відповідно довідки від 04.03.2013 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Український рітейл» позивач ОСОБА_2 працює в магазині «Брусниця» на посаді охоронця, згідно штатного розкладу з окладом 1580 грн.
Довідка від 26.03.2013 року за № 378 Товариства з обмеженою відповідальністю «Український рітейл» свідчить, що ОСОБА_2 отримує заробітну плату у розмірі: за грудень - 1231,24 грн., січень 2013 року - 1330,65 грн., лютий 2013 року - 1233,24 грн., всього 3805,04 грн., утримано податків та зборів на суму 687,10 грн.
Тобто, матеріальне становище у позивача погіршилося, він працює, але отримує мінімальну заробітну плату, та не в змозі сплачувати аліментні платежі відповідачу на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/2 частини всіх видів доходу, тому що ? частина заробітної плати не забезпечує позивачу умов для нормальної життєдіяльності, та порушує його права на отримання прожиткового мінімуму для особи, який передбачений Бюджетним кодексом.
Згідно ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров*я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно Постанови № 3 Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15 травня 2006 року, суд повинен вирішуючи питання щодо розміру аліментів, ураховувати: стан здоров*я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків,повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК.
Враховуючи матеріальне становище платника аліментів, а саме ОСОБА_2, суд вважає, що необхідно зменшити розмір стягуваних з позивача аліментів за рішенням Краснолуцького міського суду Луганської області від 10.10.2011року на користь ОСОБА_3 на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 з 1/2 частини всіх видів заробітку , доходу на 1/4 частину всіх видів заробітку, доходу щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття.
Керуючись ст. 10,11,60,79,81,197, 212-215, 26-229 ЦПК України, ст. 192, 182 Сімейного кодексу України, Постановою № 3 Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15 травня 2006 року,
с у д
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів задовольнити.
Зменшити розмір аліментів, стягуваних з ОСОБА_2 за рішенням Краснолуцького міського суду Луганської області від 10.10.2011р. на користь ОСОБА_3 на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 з 1/2 частини усіх видів доходів на ? частину усіх видів доходів щомісячно, але не менш ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту набрання рішенням законної сили і до повноліття дитини.
Виконавчий лист № 2-2519/2011 року від 10 жовтня 2011 року відкликати, і зберігати у справі.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції - Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Копію заочного рішення надіслати відповідачу - ОСОБА_3 не пізніше трьох днів з дня його проголошення.
Головуючий: