Справа № 2-3326
2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вереня 2008 року Замостянський районний суд м. Вінниці в складі : головуючого - судді Луценко Л.В.,
при секретарі Мамошук І.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування земельною ділянкою , -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування земельною ділянкою.
Позовні вимоги мотивовані тим, що сторони по справіОСОБА_1 і ОСОБА_2 на праві спільної часткової власності, по 1/2 частині кожний з них, є власниками цілого жилого будинку з господарськими будівлями, розташованого АДРЕСА_1 на підставі Свідоцтва № 261 про право приватної власності на будівлі, виданого 30.08.1988 року виконкомом Замостянської районної Ради народних депутатів. На підставі його ж рішення № 297 від 10.08.1988 року право власності кожного із сторін 1/2 частину даного домоволодіння зареєстроване в КПВООБТІ 18.10.1988 року.
Будинковолодіння розташоване на земельній ділянці, яка площею 0, 0800 га була надана - землекористувачам даного домоволодіння, в користування виконкому Вінницької міської Ради народних депутатів за № 296 від 8.09.1988 року, з яких 600 кв. м були надані в постійне, а 200 кв.м - в тимчасове корисування. Фактично у співвласників в користуванні знаходиться земельна ділянка трохи більшою площею 0, 0807 га, як показали останні заміри і як видно з кадастрового плану від 07.07.2008 року, виготовленого Подільським ДП геодезії, картографії та кадастру. З часу надання земельної ділянки її межі були незмінними, що підтверджується відсутністю претензій з боку суміжних землекористувачів, які підписали акт встановлення в натурі меж земельної ділянки та зон обмежень здачі межових знаків під охорону та зберігання від 8.07.2008 року. Тому, на думку позивачки різниця в 0, 0007 га є допустимою похибкою при різних замірах.
Порядок користування земельною ділянкою між співвласниками будинковолодіння склався на протязі тривалого часу. Жодних спорів з приводу користування земельною ділянкою ніколи не виникало.
Фактичний порядок користування земельною ділянкою зафіксований на кадастровому плані земельної ділянки, де частина спільної земельної ділянки, яка перебуває в користуванні позивачки, розміром 0, 0381 га, позначена на кадастровому плані як зони 5, 6, 7 і заштрихована блакитним кольором, а частина земельної ділянки розміром 0,0319 га, якою користується відповідач, позначена як зони 1, 2, 3, 4, і заштрихована зеленим кольором.
Крім того, на кадастровому плані зафіксована частина земельною ділянки, якою співвласники користуються разом, як двором спільного користування, її розмір 0, 0107 га, і вона заштрихована рожевим кольором і позначена, як зона 8. Також погоджені межі земельної ділянки з суміжними землекористувачами, що підтверджується вищезазначеним актом погодження межі земельної ділянки.
В даний час у позивачки виникла потреба приватизувати частину земельної ділянки, якою користується. Для цього позивачка згідно статті 118 ЗК України, повинна надати до Вінницької міської ради документи та технічні матеріали, які підтверджують розмір тієї частини земельної ділянки, яка перебуває у її користуванні окремо від співвласника. Однак оформити приватизацію неможливо, оскільки у неї відсутній документ, підтверджуючий розмір та межі земельної ділянки, якою вона користується фактично.
З відповідачем позивачка не може вирішити це питання спільно, оскільки він працює і не має на це часу. Крім того, у Вінницькому управлінні земельних ресурсів позивачці було роз'яснено, що вирішити питання щодо встановлення порядку користування земельною ділянкою можливо виключно у судовому порядку.
Позивачка вважає, що встановлення порядку користування земельною ділянкою згідно з порядком її використання, який склався фактично, не завдає шкоди її раціональному використанню, не ущемляє інтересів жодного з співвласників будинку та суміжних землекористувачів, яка умовно розділена. Такий порядок користування, що склався на протязі тривалого часу не позбавляє можливості кожного з співвласників користуватись своєю частиною будинковолодіння, враховуючи проходи до будинку, споруд та на вулицю.
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги і просила суд винести рішення, яким встановити порядок користування земельною ділянкою площею 0, 0807 га, яка знаходиться АДРЕСА_1згідно з порядком користування, який фактично склався між нею та відповідачем, та відповідно до кадастрового плану земельної ділянки від 07.07.2008 року, виготовленого Подільським ДП геодезії, картографії та кадастру. Виділивши ОСОБА_1та визнати за нею право користування земельною ділянкою розміром 0,0381 га, що позначена на кадастровому плані як зони 5, 6, 7, заштриховані блакитним кольором. Виділивши ОСОБА_2 та визнати за ним право користування земельною ділянкою розміром 0,0319 га, що позначена на кадастровому плані як зони 1, 2, 3, 4 і заштрихована зеленим кольором. Частину земельної ділянки розміром 0, 0107 га, що позначена на кадастровому плані як зона 8 і заштрихована рожевим кольором, залишити в спільному користуванні як двір загального користування.
Відповідач в судовому засіданні не заперечив проти задоволення позову, пояснивши, що кадастровий план повністю відповідає порядку користування земельною ділянкою, який склався протягом тривалого часу між співвласниками і в повній мірі відповідає його потребам та інтересам.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, оскільки кадастровий план, складений на спірну земельну ділянку, повністю відповідає порядку користування земельною ділянкою, який склався протягом тривалого часу між співвласниками будинку і в повній мірі відповідає їх потребам та інтересам, в зв'язку з чим встановлення порядку користування згідно кадастрового плану не може зашкодити будь-чиїм правам та охоронюваним Законом інтересам.
Правовідносини, що виникли, регламентуються ст.ст. 152, 158 Земельного кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 8, 10, 11, 57-60, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 152, 158 Земельного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Встановити порядок користування земельною ділянкою площею 0, 0807 га, яка знаходиться АДРЕСА_1згідно з порядком користування, який фактично склався між співвласниками, та відповідно до кадастрового плану земельної ділянки від 07.07.2008 року, виготовленого Подільським ДП геодезії, картографії та кадастру.
Виділити ОСОБА_1та визнати за нею право користування земельною ділянкою розміром 0,0381 га, що позначена на кадастровому плані як зони 5, 6, 7, заштриховані блакитним кольором.
Виділити ОСОБА_2 та визнати за ним право користування земельною ділянкою розміром 0,0319 га, що позначена на кадастровому плані як зони 1, 2, 3, 4 і заштрихована зеленим кольором.
Частину земельної ділянки розміром 0, 0107 га, що позначена на кадастровому плані як зона 8 і заштрихована рожевим кольором, залишити в спільному користуванні як двір загального користування.
Рішення може бути оскарженим шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :