Судове рішення #3174597
Справа № 2-224/08

                                                                          Справа № 2-224/08

 

                                            ЗАОЧНЕ

                                         РІШЕННЯ

                        ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

     21 квітня  2008 року                    м. Кодима, Одеської області

 

    Кодимський районний суд, Одеської області в складі:

 

                              головуючого - судді            Гури А.І.

                              при секретарі                     Поліковській О.І.               

                              за участю позивача            ОСОБА_1.

розглянув у відкритому судовому засіданні  в залі суду в місті  Кодима, Одеської області, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення  розміру стягуваних  аліментів на утримання неповнолітньої дитини, 

 

                                     В С Т А Н О В И В:

 

 Позивачка звернулася до суду з позовом  до відповідача про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, вимагаючи стягувати з того аліменти в розмірі 500 грн.

 

    В судовому засіданні, позивачка змінила свої вимоги і просила стягнути з відповідача аліменти в розмірі 350 грн. щомісяця. В обґрунтування своїх вимог  пояснила, що згідно рішенню Кодимського районного суду Одеської області за 1993 рік з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, 1990 року народження постановлено стягувати аліменти в розмірі ј частини всіх видів доходу, але не менше 25% мінімальних заробітних плат. Фактично відповідач сплачує аліменти в розмірі 50 грн. На момент прийняття такого рішення судом вона працювала і мала заробіток. В теперішній час не працює і заробітку не має. У відповідача на утриманні непрацездатних членів сім»ї немає. Іншим дітям аліменти не сплачує. Просить постановити рішення за яким стягувати з того аліменти у твердій грошовій сумі 350 грн.

 

      Відповідач  в судове засідання не з»явився, не повідомивши суд про можливість розгляду справи без його участі, надавши суду письмове заперечення по суті позову, зазначивши, що він в теперішній час одружений. Дружина ніде не працює. Перебуває на обліку в Ульяновському районному центрі зайнятості Кіровоградської області. На його утриманні знаходяться ще двоє неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, 1993 року народження та ОСОБА_5, 1998 року народження. Щомісячно він сплачує аліменти ОСОБА_1. на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 100 грн., а також робить подарунки синові. В теперішній час яких-небудь доходів від підприємницької діяльності він не має. З позовом про стягнення аліментів в розмірі 500 грн. щомісяця - не згодний.

 

    Згідно довідки Слобідської селищної ради Кодимського району Одеської області №382 від 11.02.2008 року неповнолітній ОСОБА_3 знаходиться на утриманні матері - ОСОБА_1.

 

   Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 батьком неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2.

 

   Згідно рішенню Кодимського районного суду Одеської області від 5 жовтня 1992 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1стягнуто аліменти на утримання ОСОБА_3 в розмірі ј частини всіх видів заробітку, але не менше 25% мінімальної заробітної плати.

 

   Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_2 ОСОБА_2 уклав шлюб з ОСОБА_6 20 березня 1993 року, актовий запис №16 у відділі ЗАГС Ульяновського району Кіровоградської області.

 

   Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_2.

 

   Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 батьком ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 є ОСОБА_2.

 

   Згідно довідки Ульяновського відділення Гайворонської міжрайонної державної податкової інспекції ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець. Починаючи з вересня 2007 року і до лютого 2008 року доходів не мав.

 

  Згідно довідки Ульяновського районного центру зайнятості ОСОБА_6 перебуває на обліку як безробітна з 19 жовтня 2007 року.

 

    Вислухавши вимоги позивачки, дослідивши заперечення відповідача, та матеріали справи,   суд прийшов до висновку, що вимоги стосовно зміни розміру аліментів підлягають задоволенню частково з  таких підстав.

 

       Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

 

       Статтею 184 СК України передбачено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

 

       Стаття 192 СК України передбачає, що розмір аліментів може бути збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача у разі зміни матеріального стану когось із них.

 

         Виходячи з того, що після призначення аліментів судом змінилися матеріальні умови життя позивачки. На момент прийняття рішення судом про стягнення аліментів з відповідача та працювала і мала заробіток. В теперішній час - не працює, зросли ціни на споживчі товари, розмір стягуваних аліментів для неї є недостатнім, суд  зазначені обставини визнає як зміну  матеріального стану.

 

    В той же час, відповідач перебуває в новому шлюбі, від якого має двоє неповнолітніх дітей, які перебувають на його утриманні. Сам відповідач доходів від підприємницької діяльності не має. Дружина відповідача не працює і перебуває на обліку в центрі зайнятості населення як безробітна.  Зазначені обставини суд відносить до доказів того, що відповідач не в змозі сплачувати аліменти в розмірі, який вимагає позивачка.

 

.      На підставі ст. ст. 180, 181, 184, 192 СК України, керуючись ст.ст. 10, 60,  213, 215, 224,225  ЦПК України, суд

 

                                        В И Р І Ш И В:

 

    Позов   ОСОБА_1 задовольнити частково.

 

    Стягнути з ОСОБА_2, 1968 року народження,  на користь ОСОБА_1  аліменти  на утримання  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 200 грн. щомісяця до досягнення ним повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4.

 

     Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії до Кодимського районного суду Одеської області.

 

 

   

  

 

                                         Суддя                                       А.І. Гура

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація