Судове рішення #3174400

                       

 

       БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

                                                        МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

            14 липня 2008 року Баштанський районний суд Миколаївської області

 

в складі головуючого судді              Копейка Т.О.

при секретарі                                    Корольовій І.О

 

            розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Баштанка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини,

 

ВСТАНОВИВ :

 

Позивачка звернулась до суду з позовом, на обґрунтування якого в заяві та в судовому засіданні зазначила, що після смерті її батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася на спадщину на земельну ділянку площею 5.31 га в межах території Баштанської міської ради, на майновий пай та на компенсаційний рахунок в Баштанському відділені Ощадбанку. Спадкоємцями після смерті батька є вона та відповідачі по справі. ОСОБА_3 і ОСОБА_2 фактично прийняли спадщину, оскільки на момент смерті спадкодавця проживали разом з ним однією сім'єю..

Вона є спадкоємцем першої черги за законом після смерті батька. Прізвище ОСОБА_1 вона одержала після укладання шлюбу 13.10.1973 року.  Баштанська державна нотаріальна контора Миколаївської області відмовила їй в видачі свідоцтва про право на спадщину по закону після смерті батька у зв'язку з тим, що нею був пропущений строк для прийняття спадщини, та не надано до нотаріальної контори доказів фактичного прийняття спадщини. Те, що в встановлений 6-ти місячний строк з дня смерті батька не подала до Баштанської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, в її випадку сталося тому, що вона вважала, що оформляти спадщину та подавати заяву про прийняття спадщини необхідно після 6-ти місячного строку з дня смерті спадкодавця. Посилаючись на викладене, позивачка просила про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

 В попередньому  судовому засіданні ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала в повному обсязі.  Просила про постановлення рішення в попередньому судовому засіданні.

Відповідач ОСОБА_2 та представник ОСОБА_3 позов визнала. Просила постановити рішення в попередньому судовому засіданні.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку про обгрунтованість заявлених вимог і можливість задоволення позову.

           В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася на спадщину на земельну ділянку площею 5.31 га в межах території Баштанської міської ради, на майновий пай та на компенсаційний рахунок в Баштанському відділені Ощадбанку. Спадкоємцями після смерті батька є вона та відповідачі по справі. ОСОБА_3 і ОСОБА_2 фактично прийняли спадщину, оскільки на момент смерті спадкодавця проживали разом з ним однією сім'єю. Спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_4 є позивачка та відповідачі по справі, а також дружина померлого ОСОБА_5, яка фактично прийняла спадщину, але за життя не оформилась в спадкових правах. Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_5 померла - ІНФОРМАЦІЯ_2. Те, що позивачка є дочкою померлого ОСОБА_4 підтверджується свідоцтвом про її народження та свідоцтвом про одруження, відповідно до якого прізвище позивачки з ОСОБА_1 змінено на ОСОБА_1. Позивачкою пропущено встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини. За її твердженням причиною пропуску строку для звернення спадкоємця до нотаріальної контори для прийняття спадщини є її необізнаність в порядку і строках прийняття спадщини, оскільки вважала, що подавати заяву про прийняття спадщини необхідно після 6-ти місячного строку з дня смерті спадкодавця, а тому не зверталася в шестимісячний термін з моменту смерті спадкодавця до нотаріальної контори по даному питанню.

        Зазначені правовідносини врегульовані ст.ст. 1269 ч. 1; 1270 ч. 1; 1272 ч. 3 ЦК України, із змісту яких слідує, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але не проживав на час відкриття спадщини із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

      Оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивачка пропустила встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин, якими суд вважає її необізнаність в питаннях порядку і строку звернення щодо прийняття спадщини, суд вважає можливим визначити їй додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи викладене, на підставі ст.ст. 1269 ч. 1, 1270 ч. 1, 1272 ч. 3 ЦК України та керуючись ст.10, 11, 60, 214, 215, ЦПК України суд,

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_2, визначити додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Баштанка Миколаївської області, терміном в три місця з дня набрання рішенням суду законної сили.

            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

            Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 СУДДЯ:

 

 

 

 

 

 

 

  • Номер: 6/527/4/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-559/08
  • Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Копейка Т.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.12.2016
  • Дата етапу: 14.03.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація