Судове рішення #3174131
Справа № 2-500/08

                                                                         Справа  № 2-500/08

 

Р  І  Ш Е Н Н Я

     I М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

       10 листопада 2008 року  Дворічанський районний суд Харківської області в складі головуючого - судді Рябоконь Є.А., при секретарі Кучеренко О.І., за участю позивача - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_3, 3-ї особи - ОСОБА_2, розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Дворічна справу за позовом ОСОБА_1, 3-я особа - ОСОБА_2, до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину,-

 

                                    В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

 

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка проживає з нею, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач після досягнення дитиною повноліття добровільно не надає допомоги на її утримання, хоча має таку можливість, оскільки працює в ПСП “Тавільжанське”. Позивач в попередньому суовому засіданні уточнила позовні вимоги і просила стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/6 частини його заробітку.

3-я особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - ОСОБА_2 підтримав позовні вимоги в розмірі 1/6 частини заробітку відповідача.

      Відповідач  позов визнав, пояснивши, що згоден платити аліменти до кінця навчання сина ОСОБА_2 в розмірі 1/6 частини заробітку.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.

         Матеріалами справи встановлено, що сторони  перебували в шлюбі, від якого мають  повнолітню дитину - сина ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з матір”ю.

       Раніше відповідач сплачував аліменти на його утримання до досягнення повноліття. Зараз син навчається на денному відділенні в Куп”янського автотранспортного коледжу, але відповідач добровільно не надає допомоги на його утримання і він знаходиться на повному утриманні матері.

                  Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні син, дочка продовжують навчання і у зв”язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Сину відповідача ОСОБА_2 виповнилося 18 років. Згідно довідки Куп”янського автотранспортного коледжу № 212 від 16.10.2008 року він є студентом 3 курсу денного відділення  групи 31-ДС Куп”янського автотранспортного коледжу.

Згідно довідки Вільшанської сільської ради від 07.10.2005 року № 832 до складу сім”ї позивачки ОСОБА_1 входить син ОСОБА_2, який в даний час навчається в Куп”янському автотранспортному коледжі.

Згідно ч. 1 ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

       На підставі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров”я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних батьків та інші обставини, що мають істотне значення. Так, відповідач  має постійне місце роботи, регулярно одержує заробітну плату, продовжує сплачувати аліменти на меншу неповнолітню дитину позивачки, в змозі надавати матеріальну допомогу на утримання повнолітнього сина до закінчення ним навчання.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 200 СК України, при визначенні розміру аліментів одного з  батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків.

З урахуванням всіх обставин справи, стану здоров”я та матеріального становища дитини та платника аліментів, доводів та пояснення сторін, суд визначає цю частку у розмірі 1\6 частини заробітку (доходу) відповідача щомісяця, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, присуджуючи аліменти, згідно ч. 1 ст. 191 СК України, від дня пред”явлення позову.

           Таким чином, визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

        За таких обставин, згідно з ч. 4 ст.174 ЦПК України, суд ухвалює рішення про задоволення позову.

             У відповідності до ч. 3 ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача судовий збір у дохід держави.

            Згідно ч. 3 ст. 81 ЦПК України на відповідача покладається обов”язок по оплаті витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.На підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

         Керуючись  ст. ст. 182, 191, 199, 200 СК України, ст.  ст. 10, 11, 15, 60, 81, 88, 130, 174, 208, 209, 212 - 215, 218, 367  ЦПК України, суд -

 

                                                               В И Р І Ш И В:

 

         Позов ОСОБА_1 задовольнити.

       Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Ясинівка Троїцького району Ворошиловградської області, аліменти на користь його повнолітнього сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання, в розмірі 1/6 частини  всіх видів заробітку (доходу) щомісяця,  але не менше   ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи з 29.10.2008 року і до припинення ним навчання.

 Стягнути з  ОСОБА_3 51,00 грн. судового збору  у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_3 30,00 грн. витрат  на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи на користь УДК в Дворічанському районі Харківської області.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

 Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через  Дворічанський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.

 

 

 

Суддя                                                                                                     Є. А. Рябоконь.

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація