Справа № 432/2191/13-ц
Провадження №2/432/1054/2013
Стахановський міський Суд
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2013 р.
Суд у складі: Головуючого судді Євтіфієв В.М.;
Секретаря Божко Т.О.;
За участю позивачки ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, відповідача ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», в особі представника ОСОБА_3;
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», про визнання дій незаконними, -
В С Т А Н О В И В:
В мотивуванні позовних вимог, позивачка вказала, що працівниками відповідача було складено Акт №819995 від 28.03.2013 року, за порушення позивачкою умов правил користування електроенергією для населення.
З урахуванням складеного Акту, відповідачем згідно до методики нарахування збитків, затверджених постановою НКРЕ України №562 від 04.05.2006 року, позивачки були нараховані збитки у сумі 14091грн. 62коп.
Таким чином, позивачка вимагає:
- визнати неправомірними дії робітників Стахановської філії ТОВ «ЛЕО» щодо складання Акту №819995 від 28.03.2013 року та протоколу №445 від 01.04.2012 року відносно позивачки;
- звільнити позивачку від обов’язку по сплаті збитків у суму 14091.62грн.
Відповідач в наданих запереченнях вказав на підставі вимог п.37, 42 Правил користування електроенергією для населення, було виявлено порушення вказаних правил позивачкою гна підставі чого було складено Акт.
З урахуванням складеного Акту, згідно до методики, позивачки були нараховані збитки яки відповідно до вимог ст.27 Закону України «Про електроенергетику» відповідач вимагає стягнути з позивачки. Дії працівників відповідача відповідали вимогам Закону.
Представник позивача на позові наполягав. В заяві вказала обставини викладені в позові.
Представник відповідача позовні вимоги не визнала. В пояснені вказала обставини викладені в запереченнях.
З урахуванням позиції сторони, дослідивши докази та оцінивши в сукупності всі докази в справі,судом встановлені наступні факти та обставини:
Між сторонами склались правовідносини на підставі договору постачання електроенергії фізичним особам.
Предметом позовних вимог є порушення вимог ст.714 ЦК України, ст.24-27 Закону України „Про електроенергетику”, п. 48, 53 «Правил користування електричною енергією для населення», .
Відносини з приводу постачання фізичним особам електроенергії регулюються ст..714 ЦК України, ст.24-27 Закону України „Про електроенергетику”.
За вимогами ст.714 ЦК України передбачено:
За договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується
оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Як свідчить особистий рахунок позивачки №3-15-103, вона є споживачем електроенергії і підимкнута до електромережи, таким чином, суд вважає укладеним договір між сторонами на постачання електроенергії на умовах яких надає відповідач послуги позивачки.
Виходячи з положень ст..ст.6, 526, 626-631 ЦК України укладених договір обов’язковий для належного виконання сторонами, відповідно до його умов, вимог ЦК України та інших нормативних актів цивільного стану.
Позивачка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до п. 48, «Правил користування електричною енергією для населення» затверджених Постановою КМУ №1357 від 26.06.1999р., споживач несе відповідальність за порушення правил користування електроенергією для населення.
Як свідчать надані позивачкою докази, що під час перевірки позивачки, яка є споживачем електроенергії відповідно до умов договору відповідачем було виявлено, самовільно підключилася до електромережі поза приладу обліку, що дало можливість позивачка споживати електроенергію поза приладом обліку, про що свідчить Акту №819995 від 28.03.2013 року.
Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5. ОСОБА_6, у вільних поясненнях наданих суду, вказали, що під час перевірки позивачки як споживача електроенергії було виявлено споживання електроенергії позивачки без обліку обліковим приладом, за допомогою додаткового нульового заземлення. Після, відключення позивачкою вказаного заземлення, споживання електроенергії. Крім того, свідками було вилучено дріт за допомогою якого, позивачка безобліково споживала електроенергію, який було оглянуто судом.
Тому на підставі вказаного суд вважає, що з боку відповідачки мало місце порушення умов «Правил користування електричною енергією для населення».
п. 53 «Правил користування електричною енергією для населення» затверджених Постановою КМУ №1357 від 26.06.1999р. передбачено, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження.
Акт про порушення цих Правил розглядається комісією з розгляду актів, що утворюється енергопостачальником і складається не менш як з трьох уповноважених представників енергопостачальника.
Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів.
Енергопостачальник повідомляє споживача не пізніше ніж за 20 календарних днів до дня засідання комісії про його час і дату.
Акт про порушення цих Правил не розглядається у разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживача про час і дату засідання комісії.
Рішення комісії з розгляду актів оформляється протоколом, копія якого видається споживачу.
У протоколі зазначається інформація про причетність споживача до порушення цих Правил.
У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються:
- відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії;
- розрахунок проведених нарахувань з посиланням на відповідні пункти цих Правил та затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 р. N 562 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.
На підставі ст.27 Закону України ”Про електроенергетику”, у разі порушення з боку споживача «Правил користування електричною енергією для населення», тягне цивільну відповідальність. Згідно методики нарахування збитків, затверджених постановою №562, від 04.05.2006 року, НКРЕ України, відповідач має право вимагати відшкодування збитків при порушенні з боку відповідача договірних зобов’язань у розмірі відповідно до наданого розрахунку.
Отже, дії робітників відповідача відповідали вимогам Правил користування
електроенергією для населення. Крім того, складений Акт про порушення правил користування електроенергії відповідає формі встановленої вказаним правилами.
Таким чином, вимоги позивачки безпідставні.
З урахуванням вимог ст..209 ч.3 ЦПК України, у зв’язку складністю справи, складання повного тексту рішення може бути відстрочено не більш п’яті днів з дня закінчення розгляду справи, але судом оголошується вступна та резулятива частина рішення.
Керуючись ст.6, 7, 10, 11, 14, 88, 212-215, ЦПК України, ст.ст.6, 526, 626-631, 714 ЦК України, ст.24-27 Закону України „Про електроенергетику”
ВИРІШИВ
В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», про визнання дій незаконними, відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня його проголошення або отримання копії рішення особами, які беруть участь у справі але не були присутні у судовому засіданні.
Суддя: В.М.Євтіфієв