Справа №10-19 2008 р. Головуючий в І інстанції Рудніченко О.М.
Категорія ст. 296 ч. 4 Доповідач Авраменко М. Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2008 року колегія суддів судової палат з кримінальних справ апеляційного суду Київської області в складі: головуючого - Авраменка М. Г. суддів - Черкасова В.М. , Капічон О.М. адвоката - ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляцією помічника прокурора м. Ірпеня Каплі Л.В.
на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 21 лютого 2008 року, про відмову в обранні міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1н., уродж. м. Буча, Київської області, українцю, гр. України, з середньою освітою, працюючому в ТОВ « Європродакшн», не судимому, прож. в АДРЕСА_1 обвинуваченому за ч. 4 ст. 296 КК України,
встановила:
Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України.
Старший слідчий Ірпінського MB ГУ МВС України звернувся до Ірпінського міського суду із поданням про обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке обґрунтував тим, що ОСОБА_1 обвинувачується в скоєнні тяжкого злочину, за скоєння якого передбачено покарання на строк більше трьох років позбавлення волі, знаходячись на волі може уникати від слідства і суду, продовжити злочинну діяльність та перешкодити встановленню істини по справі. Суд першої інстанції відмовив в задоволенні подання. Прокурор, який приймав участь у розгляді подання подав апеляцію на постанову суду.
В обґрунтування наводить, що судом не враховано, що ОСОБА_1 вчинив тяжкий злочин, який посягав на суспільний порядок та здоров»я і життя людей. Коваленко без будь-яких видимих причин розпочав наносити удари ножем. Злочин вчинив в стані алкогольного сп»яніння.
На думку апелянта є підстави вважати, що ОСОБА_1 може ухилятися від слідства або суд, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність.
Просить постанову суду першої інстанції скасувати, а матеріали слідчого направити на новий судовий розгляд.
Апелянт на розгляд справи не з»явився.
Вислухавши доповідь судді, заперечення захисника обвинуваченого обставин, викладених в апеляції прокурора, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 148 КПК України запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень.
Ця ж норма закону передбачає, що запобіжні заходи застосовуються за наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений, підсудний, засуджений буде намагатися ухилитися від слідства і суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність.
Як вбачається з матеріалів подання та кримінальної справи слідчим не наведено підстав, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 вчиняв, або буде вчиняти зазначені вище дії. Не міститься таких даних і в матеріалах справи.
Такий запобіжних захід, як взяття під варту не може застосовуватися лише з мотивів тяжкості злочину в якому обвинувачується особа.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу, суд першої інстанції виходив з положень та вимог ст. ст. 150, 165-2 КПК України про що зазначив у постанові.
Доводи апеляції прокурора про те, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи є надуманими і свого підтвердження не знайшли.
За таких обставин, апеляція прокурора, який проймав участь у справі задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляцію помічника прокурора м. Ірпеня Каплі Л.В. залишити без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду Київської області від 21 лютого 2008 р. про відмову в обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо ОСОБА_1 - без змін.
Винести окрему ухвалу в адресу прокурора Київської області.