Судове рішення #31716382

Справа № 256/5938/13-ц

2/256/1666/2013



У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

м. Донецьк 07.08.2013 р.

Суддя Калінінського районного суду м. Донецька Іванова А.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКСЕЛ» про стягнення середнього заробітку за час затримку розрахунків, -


В с т а н о в и в:


ОСОБА_1 звернулась до Калінінського районного суду м.Донецька з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКСЕЛ» про стягнення середнього заробітку за час затримку розрахунків.

Відповідно до п.1ч.2 ст. 122 Цивільного процесуального кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати.

Відповідно до ч.1 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» № 14 від 23.12.2011 року наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.

Відповідно до п.2 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» № 14 від 23.12.2011 року вимоги, за якими може бути виданий судовий наказ, передбачені статтею 96 ЦПК, підлягають судовому захисту виключно у порядку наказного провадження, оскільки частиною третьою статті 118 ЦПК передбачено, що позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій статті 96 цього Кодексу, може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування його судом. Крім того, не допускається одночасне звернення до суду із заявою про видачу судового наказу та пред'явлення позову про той самий предмет і з тих самих підстав.

При таких обставинах у відкритті провадження у цій справі слідує відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.122 ч.2 п.1 ЦПК України, -


У Х В А Л И В:


У відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АРКСЕЛ» про стягнення середнього заробітку за час затримку розрахунків - відмовити, заяву та додані до неї матеріали повернути позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її проголошення, а особи, які брали участь у розгляді справи, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя

07.08.2013


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація