Справа № 127/16083/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.08.2013 року
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого Бар'яка А.С.,
при секретарі Сивенюк О.М.
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зазначивши, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, участі у вихованні не приймає, в силу чого позивачка змушена звернутись до суду та просить стягнути з ОСОБА_2 на її користь, для утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_4 аліменти в розмірі 1500 грн., щомісячно, починаючи стягнення з дня подачі заяви до суду, і до досягнення дитиною повноліття.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав у повному обсязі, обгрунтувавши їх обставинами, викладеними в позовні заяві.
Відповідач в судовому засіданні заявлені вимоги не визнав повністю, зазначивши, що є інвалідом, безробітним, має нерегулярний, мінливий дохід, кожного місяця виділяє на дитину по 500 гривень щомісячно, а тому заперечував проти задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, взявши до уваги позицію сторін, суд визначив, встановив та дослідив слідуючі докази, обставини та відповідні правовідносини:
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого 30.07.2008 року та зареєстрованого відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, ОСОБА_2 являється батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.(а. с. 5).
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину передбачені статтею 181 СК України, а саме: ч. 3 ст. 181 цього Кодексу визначає, що за рішенням суду кошти на утримання дитини(аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і(або) у твердій грошовій сумі.
Норма ч.1 ст. 183 СК України вказує на те, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Частина 1 ст. 184 СК України прописує, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
З огляду на зазначене, взявши до уваги позицію сторін, врахувавши, що відповідач є безробітним, що визнається сторонами та не заперечується, а відтак, в розумінні ч.1 ст. 61 ЦПК України, не підлягає доказуванню, також врахувавши розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що передбачений в ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», який становить 972 гривні, при цьому, суд бере до уваги повідомлені відповідачем обставини щодо його інвалідності та неспроможності виплачувати аліменти в заявленому розмірі, проте не підтвердивши дані обставини жодними належними та допустимими доказами, що позбавляє суд оцінити та врахувати дані докази при ухвалені рішення, а тому суд вважає, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 183, СК України, ст.ст. 10,60, 88, 212,213,214 ЦПК України суд ,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн. 00 коп. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 09.07.2013 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 229 грн. 40 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя