Судове рішення #31671992


Справа № 149/2137/13-ц

Провадження №2/149/681/13

Номер рядка звіту 47

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


23.08.2013 року м. Хмільник


Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Олійника І.В.,

при секретарі Савчук О.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмільнику цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,-

В С Т А Н О В И В:


10.07.2013 року позивач звернулася до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що від шлюбу позивача та відповідача, укладеного 02.09.1995 року, народилось троє синів: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, які проживають з позивачем та знаходяться на її утриманні. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, а тому позивач просить стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання дітей 1/2 частину з усіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно і до досягнення дітьми повноліття.

У судове засідання позивач не з`явилася, однак надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, заперечень щодо позову не надав, причини неявки суду не відомі. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлено завчасно та належним чином.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

02.09.1995 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 виданого Хмільницьким міським відділом РАЦС Вінницької області, прізвище після укладення шлюбу - ОСОБА_1 (а.с. 11).

Від даного шлюбу народилось троє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком яких у свідоцтвах про народження зазначено ОСОБА_2 (а.с. 8-10).

На даний час діти проживають разом з позивачем по АДРЕСА_1 та знаходяться на її утриманні, що підтверджується довідкою № 673 від 08.07.2013 року голови вуличного комітету (а.с. 12).

Відповідно до ст.ст. 180, 181 ч.3, 183 ч.1 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу одного з батьків і (або) у твердій грошовій сумі, що визначається судом.

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дітей, здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, відсутність у відповідача інших утриманців, а також те, що відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, що є істотною обставиною.

Згідно з ч. 2 ст. 183 СК України якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватись до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Як встановлено судом ОСОБА_2 є батьком неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, однак ухиляється від виконання обов'язків щодо утримання дітей, а тому наявні підстави для задоволення позову та стягнення з відповідача аліментів в розмірі 1/2 частки зі всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Доказів, які б спростовували вимоги позивача відповідачем не надано.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України рішення суду слід допустити до негайного виконання в межах суми аліментних платежів за один місяць.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 181, 182, 183 СК України, ст. ст. 3, 10, 15, 60, 88, 209, 213- 215, 294, 367 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :


Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючого по АДРЕСА_1, зареєстрований АДРЕСА_2, паспорт серії НОМЕР_4, виданий Літинським РВ УМВС України у Вінницькій області, ІПН НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_7, проживає по АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_2) аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1/2 частини з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 10.07.2013 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючого по АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_4, виданий Літинським РВ УМВС України у Вінницькій області, ІПН НОМЕР_1) в дохід держави 229,40 грн. судового збору.

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.


Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.


Суддя Олійник І. В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація