16.08.2013
НАХІМОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.СЕВАСТОПОЛЯ
Справа № 765/4909/13-к
УХВАЛА
іменем України
місто ОСОБА_1 16 серпня 2013 року
Слідчий суддя Нахімовського районного суду м. Севастополя Галькевич Олена Дмитрівна, розглянувши матеріли скарги ОСОБА_2, ОСОБА_3 на постанову слідчого СВ Нахімовського РВ УМВС України в м.Севастополі старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 від 31 березня 2013 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12012140070000452 від 25.12.2012 року у зв'язку з відсутністю в діянні ОСОБА_5 та ОСОБА_6 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,
ВСТАНОВИВ:
16 серпня 2013 року мені на розгляд була передана скарга ОСОБА_2, ОСОБА_3 на постанову слідчого СВ Нахімовського РВ УМВС України в м.Севастополі старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 від 31 березня 2013 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12012140070000452 від 25.12.2012 року у зв'язку з відсутністю в діянні ОСОБА_5 та ОСОБА_6 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.
Вивчивши скаргу, у якій ОСОБА_2, ОСОБА_3 вказують, що копію постанови від 31 березня 2013 року ОСОБА_2 отримав 23 липня 2013 року, приходжу до висновку, що скаргу слід повернути скаржникам з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Відповідно до вимог п.3 ч.2 ст.304 КПК України скарга повертається, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першої цієї статті, і особа яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Вказівка скаржників на отримання копії постанови ОСОБА_2 23 липня 2013 року викликає сумнів та не може бути прийнята до уваги, оскільки копія постанови не містить будь-яких відомостей щодо отримання його скаржниками саме 23 липня 2013 року, тобто власноручний підпис ОСОБА_2 та/або ОСОБА_3 Інші відомості, підтверджуючі даний факт, в матеріалах скарги відсутні.
За таких обставин, суд змушений дійти висновку, що скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першої статті 304 КПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, а тому скаргу слід повернути скаржнику.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.117, 303, ч.1 ст.304, п.3 ч.2 ст.304, 310, 393, 395 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 на постанову слідчого СВ Нахімовського РВ УМВС України в м.Севастополі старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 від 31 березня 2013 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12012140070000452 від 25.12.2012 року у зв'язку з відсутністю в діянні ОСОБА_5 та ОСОБА_6 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, - повернути скаржникам.
Слідчим суддею роз'яснюється, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді або суду в порядку, передбаченому КПК України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м.Севастополя протягом 5 днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя
Нахімовського районного
суду міста ОСОБА_1Галькевич