КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ДОНЕЦЬКА
____________________________________________________________________________
ВИРОК
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
257\2799\13-к,
1-кп257\83\13
06 серпня 2013 року адреса суду: м.Донецьк,
вул. Собінова,147
Київський районний суд міста Донецька в складі :
Головуючого - судді Епель О.В.,
при секретарі - Батуркіній С.І.,
за участю сторін кримінального провадження :
прокурора - Зіловій К.Ф.,
обвинуваченого - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку кримінальне провадження № 12013050830000305 за обвинуваченням :
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ст.Попасне, Луганської області, українця, громадянина України, не працюючого, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, адреси реєстраціїї не маючого, не одруженого, з неповною середньою освітою, раніше неодноразово засудженого:
- 05.04.2005 р. Ленінським районим судом м. Луганська за ст. 185 ч.3 КК України до 1 року позбавлення волі; звільнений 11.08.2005 р. від відбування покарання у зв»язку з застосуванням акту амністії;
- 01.12.2008 р. Ворошиловським районним судом м. Донецька за ст.ст. 185 ч.3, 185 ч.2, 263 ч.1 КК України до 3 -х років 6 місяців позбавлення волі;
- 05.03.2009 р. Ворошиловським районним судом м. Донецька по ст. 186 ч.3 КК України до 4-х років позбавлення волі; звільнений постановою Червоногвардійського районного суду м. Макіївки від 02 червня 2011 року, невідбута частина покарання на 1 рік 3 місяця 7 днів;
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, діючи умисно, незаконно поводився з бойовими припасами, а саме: придбав, носив та зберігав бойові припаси без передбаченого законом дозволу на території Київського району за наступними обставинами:
17 січня 2013 року, в денний час доби, точніший час в ході слідства не встановлений, ОСОБА_1, знаходячись у підвалі будинку, номер якого в ході слідства не встановлений, розташованого за адресою: м. Донецьк, Київський район, пр.Партизанський, знайшов паперовий заверток, в якому знаходилось 18 патронів, калібром 9 мм, які є пістолетними патронами калібру 9 мм (9*18 мм), промислового виробництва, штатними бойовими припасами до нарізної вогнепальної зброї калібру 9 мм, центрального бою (пістолет Макарова (ПМ), автоматичний пістолет Стечкина (ППС) та ін.), і, усвідомлюючи, що ці патрони є бойовими припасами, вирішив узяти їх собі з метою подальшого зберігання та носіння без передбаченого законом дозволу. Реалізуючи вказаний злочинний намір, ОСОБА_1 взяв знайдені бойові припаси у загортку, чим вчинив їх незаконне придбання і, незаконно зберігаючи їх при собі у вказаному паперовому загортку, незаконно переніс до покинутої будівлі за адресою: м.Донецьк, вул. Батищева, номер будинку, в ході слідства не встановлений, де поклав на зберігання і так став незаконно зберігати до 24 січня 2013 року, доки 24 січня 2013 року, приблизно о 08 годині 30 хвил., він забрав цей паперовий загорток з патронами і, діючи незаконно та умисно, продовжуючи реалізацію свого злочинного наміру, зберігаючи їх при собі в правій кишені одягнутої на ньому куртки, пішки з цими бойолвими припасами по вул. Батищева Київського району м.Донецька убік ТК «Маяк», розташованого по вул.Артема, Київського району м. Донецька, бажаючи переховати ці патрони на зберігання до іншого місця. Однак, проходячи біля магазину «Квіти» по вул. Батищева м. Донецька, ОСОБА_1 був зупинений працівниками міліції, доставлений до Київського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області, де в ході огляду, у куртці останнього у паперовому загортку були виявлені і вилучені 18 вищевказаних патронів, які він умисно, незаконно придбав, носив та зберігав без передбаченого законом дозволу.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення за викладених у вироку обставин визнав повністю, підтвердив всі фактичні обставини його вчинення та пояснив, що після звільнення з місць позбавлення волі він не міг працевлаштуватися, перебував у важкому матеріальному становищі, тому перебивався тим, що здавав знайдений ним по підвалах будинків та інших місцях метал до пунктів прийому металобрухту. 17 січня 2013 року, точніший час не пам»ятає, в денний час доби, він знаходився у підвалі будинку, розташованого за адресою: м. Донецьк, пр. Партизанський з метою пошуку металу. Там він знайшов паперовий зверток, в якому знаходилось 18 патронів. Раніше він був судимий за ст.263 КК України та добре усвідомлював, що знайдені ним патрони є бойовими припасами, розуміючи, що робить незаконно, він вирішив взяти патрони собі, зберігати та носити їх без передбаченого законом дозволу, що і зробив. Він взяв патрони, тримаючи їх при собі переніс до покинутої будівлі за адресою: м.Донецьк, вул. Батищева, точну адресу вказати не може, де заховав на зберігання. Там він їх зберігав до 24 січня 2013 року, доки не вирішив переховати, тому 24.01.13 р. коло 8-30 год. він забрав патрони зі схованки та продовжуючи зберігати їх при собі в правій кишені куртки, пішов по вул. Батищева м.Донецька убік ТК «Маяк», але біля магазину «Квіти», розташованого по вул. Батищева м. Донецька, він був зупинений працівниками міліції, доставлений до Київського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області, де в ході огляду його куртки були виявлені і вилучені 18 патронів, які він придбав, зберігав та носив за означених обствин. У вчиненому щиросердно розкаявся.
Оскільки в судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину в інкримінованим йому органом досудового розслідування кримінального правопорушення, погодився з кваліфікацією вчиненого ним діяння, а так само визнав всі інші фактичні обставини їх вчинення, а прокурор не висловив жодних заперечень щодо встановлених обставин, суд, заслухавши думку учасників судового провадження, за відсутності їх заперечень та сумнівів у добровільності їх позицій, переконавшись у тому, що всі зазначені особи правильно розуміють зміст встановлених обставин, в порядку ст. 349 ч.3 КПК України визнав недоцільним дослідження доказів, поданих на підтвердження події кримінального правопорушення, винуватості обвинуваченого у вчиненні цього кримінального правопорушення.
На підставі об»єктивно з»ясованих обставин, які підтверджені показаннями обвинуваченого, наданими ним безпосередньо в судовому засіданні і які відповідають всім фактичним обставинам інкримінованих обвинуваченому діянь і ніким не оспорюються, суд приходить до переконання, що діяння, яке вчинене ОСОБА_1 дійсно мало місце, воно містять склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.263 ч.1 КК України і ОСОБА_1 винний у його вчиненні, так як він, діючи умисно, вчинив незаконне поводження з бойовими припасами, а саме: придбав, носив та зберігав бойові припаси, без передбаченого законом дозволу.
При призначенні ОСОБА_1 покарання суд, відповідно до ст. 65 КК України, бере до уваги ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Так, згідно характеризуючих даних, що містяться у матеріалах кримінального провадження, ОСОБА_1 раніше неодноразово засуджений, судимість не знята та не погашена у встановленому законом порядку, але на шлях виправлення не став, знову вчинив цей злочин середньої тяжкості, на час вчинення якого суспільно корисною працею не займався, перебивався випадковими заробітками, зареєстрованого місця проживання не мав, вів жебрацький спосіб існування, одруженим не був та продовжив свою злочинну діяльність. У відношенні нього у Ворошиловському районному суді м.Донецька знаходиться кримінальне провадження за ст.190 ч.2 КК України та у Калінінському районному суді м. Донецька за ст.ст. 309 ч.1, 311 ч.1 КК України, що свідчить про стійку злочинну спрямованість ОСОБА_1 Крім того, ОСОБА_1 переховувався від суду, в зв»язку з чим оголошувався у розшук по даному кримінальному провадженні.
Обставиною, що пом'якшує покарання ОСОБА_1 у відповідності до ст.66 КК України є його щире каяття у вчиненому, а обставин, які обтяжують йому покарання судом встановлено не було.
Визнавши ОСОБА_1 винним, з урахуванням всіх вищевказаних
обставин, передбачених ст. 65 КК України, а так само необхідності і достатності обраного покарання для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень, суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливі тільки в ізоляції від суспільства, а тому призначає йому покарання у вигляді позбавлення волі.
Долю речових доказів в порядку п.9 ст.100 КПК України слід вирішити наступним чином:
- 9 патронів, які передані на зберігання до камери зберігання речових доказів Київського РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області за квитанцією ДЦК № 069026 від 06.02.13 р. слід знищити.
Судові витрати по даній кримінальній справі за проведення судово-балістичної експертизи в сумі 147 грн. підлягають стягненню з винного ОСОБА_1 на користь експертної установи- НДЕКЦ при ГУ МВС України в Донецькій області.
Цивільний позов не заявлений.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 349, 369-371, 373-376 КПК України, суд,
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у пред»явленому обвинуваченні, вчиненні злочину, передбаченому ст.263 ч.1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 3 ( трьох ) років позбавлення волі, відраховуючи строк відбування такого покарання з моменту його затримання по даному кримінальному провадженню, тобто з 31.07.2013 р.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід, обраний у відношенні ОСОБА_1 у вигляді утримання під вартою у Донецькому СІЗО УДПтСУ в Донецькій області - залишити без зміни.
Речові докази : 9 патронів, які передані на зберігання до камери зберігання речових доказів Київського РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області за квитанцією ДЦК № 069026 від 06.02.13 р. -знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Донецькій області судові витрати в сумі 147 (сто сорок сім) грн. за проведення судово-балістичної експертизи.
Вирок суду набирає законної сили після спливу тридцятиденного строку, встновленого ст. 395 КПК України для його оскарження. Подання апеляційної скарги на вирок суду зупиняє набрання ним законної сили та його виконання.
Вирок може бути оскаржений в порядку ст.395 КПК України.
Апеляційну скаргу на вирок може бути подано через Київський районний суд міста Донецька протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копія вироку в порядку ст.376 КПК України негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору і не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Суддя О.В. Епель