Справа №2-3394/2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.12.2007 року Комунарський районний суд міста Запоріжжя у складі:
головуючого-судді Батрак І.В.
при секретарі Садовської Я.В.
розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Шоста Запорізька державна нотаріальна контора про призначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 , третя особа Шоста Запорізька державна нотаріальна контора про призначення додаткового строку для прийняття спадщини в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її свекруха ОСОБА_3, яка заповіла її майно, що належало її на праві власності, а саме 1/2частка АДРЕСА_1. Заповіт був посвідчений нотаріусом Шостої Запорізької державної нотаріальної контори у 1997 році.
З січня 1996 року ОСОБА_3 впала та травмувалася і на протязі трьох місяців вона була лежача, позивачка постійно доглядала її.
Відповідач ОСОБА_2 пив, знущався фізично і морально над хворою матір'ю, лише старший син ОСОБА_3 - ОСОБА_2 з дружиною допомагали глядіти хвору матір.
Свекруха ОСОБА_3 не витерпіла знущань відповідача та виїхала з АДРЕСА_1 в АДРЕСА_2, де позивачка й доглядала за хворою ОСОБА_3 весь період з 1996 року по травень 2004 рік. А відповідач в цей час приходив в дім п'яний та продовжував знущатися з них обох. В наслідок фізичного та морального перевантаження позивачка захворіла. Для лікування її були потрібні кошти і в травні 2004 року вона виїхала до родичів у Росію. Потім вона поїхала лікуватися на острів «Валам» де й працювала.
Строк позивачкою для прийняття спадщини пропущений нею з поважних причин, та підтверджується документами про роботу за кордоном, та показаннями свідків.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_4 просять суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини, пропущений з поважних причин відповідно до заповіту складеного ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 та пояснила, що вона доглядала за хворою свекрухою ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 свекруха ОСОБА_3 померла. В 1997 році ОСОБА_3 склала заповіт на підставі якого вона заповідала 1/2 частину АДРЕСА_1. Строк для прийняття спадщини пройдений з поважних причин так як вона після смерті ОСОБА_3 захворіла та поїхала лікуватися на острів Валам. Повернулася у 2006 році, та лікувалася в Комунарській районній лікарні.
Відповідач ОСОБА_2 з позовом не згоден та суду пояснив, що заповіт який склала його мати ОСОБА_3 скасований, він возив матір в нотаріальну контору та вона скасувала заповіт. Все що пояснює позивачка ОСОБА_1 неправда.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, представника позивача, відповідача, свідків ОСОБА_5, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Як встановлено у судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, яка є матір'ю відповідача ОСОБА_2 та свекрухою позивачки ОСОБА_1
2
Після смерті ОСОБА_3 позивачка ОСОБА_1 звернулася 19.02.2007 року до Шостої Запорізької державної нотаріальної контори з заявою щодо прийняття спадщини, яку вона бажає прийняти за заповітом.
Заповіт складений 19.02.1997 року р № 3-463 від імені ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1, а саме на належну її частину АДРЕСА_1 скасований заявою, справжність підпису на якій засвідчено Шостою Запорізькою державною нотаріальною конторою 12.02.1999 року за р №3-488.
Відповідно дол. свідоцтва НОМЕР_1 про право власності на житло від 28.02.1994 року відомо, що АДРЕСА_1 на праві спільної часткової власності належить ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_7
Таким чином з урахуванням наданих позивачем та дослідженим судом доказів, суд вважає що підстави для задоволення позову відсутні.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 131, 214, 215, 218 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Шоста Запорізька державна нотаріальна контора про призначення додаткового строку для прийняття спадщини відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд міста Запоріжжя шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подання апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.