СПРАВА №2-892/2007p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2007року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Свиргуненко Ю. М.
при секретарі Федорченко Г. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білопілля справу за позовом ОСОБА_1 до Білопільської міської ради про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
29 листопада 2007 року позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її брат ОСОБА_2, який за життя власної сім'ї не мав і весь час проживав у будинку батьків, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 Позивачка здійснила його поховання і як єдина спадкоємиця фактично вступила в управління спадковим майном, але юридично спадщину на себе оформити не встигла, так як у зв'язку з сімейними обставинами та скрутним матеріальним становищем не мала реальної можливості своєчасно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. А тому вона звернулась з позовом до суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1, позов підтримала, просила встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тривалістю в один місяць.
Представник відповідача - Білопільської міської ради в судове засідання не з'явився. Білопільський міський голова листом повідомив, що з позовом згоден і просить заслухати справу без його участі.
Представник 3-ї особи - Білопільської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був сповіщений про день, час і місце розгляду справи, про причини своєї неявки не повідомив.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що братом позивачки, дівоче прізвище якої ОСОБА_3, був ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року ( а. с. 6-8).
Протягом шести місяців з дня смерті ОСОБА_2. позивачка не подала заяву про прийняття спадщини з поважних причин - у зв'язку із скрутним матеріальним становищем.
Через пропуск шестимісячного строку для звернення із заявою про прийняття спадщини, ОСОБА_1 позбавлена можливості отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право власності в порядку спадкування.
Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд вважає причини пропуску позивачем шестимісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини поважними і визначає їй додатковий строк для
2
подання заяви про прийняття спадщини тривалістю в один місяць з дня набрання чинності рішенням суду.
На підставі викладеного керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК України» ст., ст. 4, 10, 60, 209, 213, 215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тривалістю в один місяць з дня набрання чинності рішенням суду.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Білопільський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги, протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.