Судове рішення #315073
Апеляційний суд Вінницької області

Апеляційний суд Вінницької області

Ухвала ІмєнємУкр аїн и

23.11.2006 року                                                                                                           м. Вінниця

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:

Головуючої: Стеблюк Л.П.

Суддів: Голембевської Л.М., Луценка В.В.

При секретарі: Яблонській І.Л.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Барського районного суду Вінницької області від 28 вересня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні, -

Встановила:

Рішенням Барського районного суду Вінницької області від 28 вересня 2006 року позов ОСОБА_2 та ОСОБА_3 задоволено повністю. Припинено право ОСОБА_1 на частку у спільному майні, саме на 32% частини недобудованого будинку АДРЕСА_1, стягнуто на її користь з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 6000 грошової компенсації.

Визнано за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 право власності на будинок АДРЕСА_1.

В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення Барського районного суду Вінницької області від 28 вересня 2006 року скасувати, як незаконне та постановити нове рішення, яким вище вказаний позов задоволити, оскільки рішення суду першої інстанції не відповідає обставинам справи.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення в межах доводів скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішення Барського районного суду Вінницької області від 24.05.2004 року визнано право власності за ОСОБА_1 на 32% частини будинку АДРЕСА_1, за ОСОБА_3 та ОСОБА_2 визнано право власності на 68% будинку.'

Справа 22 - 2589                 2006 р.                                                 Рішення ухвалено під головуванням Хитрука В. М.

Суддя-доповідач: Стеблюк Л.П.

 

Відповідно до ст. 356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю,

24.05.1994 року, ОСОБА_1 не виконувала робіт по добудові своєї частки будинку. Згідно довідки виконкому Терешківської сільської радиНОМЕР_1 будинок АДРЕСА_1 недобудований та неприйнятий в експлуатацію. Свою частку будинку ОСОБА_1 не зареєструвала та не отримала свідоцтва про право власності, що підтверджується довідкою Барського районного БТІ від 12.12.2005 р.

Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов, складеному комісією в складі сільського голови, землепорядника та свідків, будинок АДРЕСА_1 є недобудованим, в експлуатацію не зданий, в ньому ніхто не проживає. Комісією був зроблений висновок про те, що будинок потребує добудови.

ОСОБА_1 має інше місце проживання АДРЕСА_2, що підтверджується довідкою виконкому Терешківської сільської ради НОМЕР_2 та актом обстеження матеріально-побутових умов від 07.09.2004 року.

Відповідно до ст. 365 ЦК України право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо спільне володіння і користування майном є неможливим і таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласників та членам його сім'ї.

Висновки суду обґрунтовані і доводи апеляційної скарги їх не спростовують.

Рішення суду відповідає вимогам законодавства та постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування немає.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308, 313 - 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

Ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Барського районного суду Вінницької області від 28 вересня 2006 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду України.

Головуюча:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація