Судове рішення #31504042

Справа №339/486/13-ц

45

2/339/196/13



З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


29 липня 2013 року м. Болехів


Болехівський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді: Сметанюка В.Б.,

за участю: секретаря: Стельмах М.Ю.,

позивачки: ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болехові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у частці від доходу,-

В С Т А Н О В И В :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася з вказаним позовом до суду, просить стягнути з ОСОБА_2 на утримання трьох дітей аліменти у розмірі ? частки з усіх видів заробітку до досягнення ними повноліття та судові витрати. Свої вимоги мотивує тим, що шлюбні стосунки розірвані, проживають окремо, діти проживають з нею та перебувають на її утриманні.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, вказала, що самостійно утримати дітей їй важко. Просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку відповідно до ст.74 ЦПК України. У зв'язку з цим було ухвалено проводити розгляд справи в порядку заочного провадження.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази, які подані у розпорядження суду, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Матеріалами справи встановлено, що 04.10.1997 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали шлюб (а.с.4). За час спільного проживання у шлюбі у них народилось троє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5 народження (а.с.6-7).

Відносини між сторонами ускладнилися. Подружжя розлучилося та проживає окремо. Неповнолітні діти проживають з позивачкою та перебувають на її утриманні.

Частиною 1 та 2 ст. 27 Конвенції про права дитини визначено, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько(-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Суд визнає, що проживання батьків окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дітей.

Відповідно до положень ст. 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі між собою.

Відповідач на даний час офіційно працює, має стабільний дохід, а також судом встановлено, що відповідач не має інших дітей або осіб, яких він зобов'язаний утримувати.

Про способи виконання обов`язку утримувати дітей в досудовому порядку сторони не домовилися, нотаріальних договорів не укладали.

Положеннями ст. 180 СК України визначено, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

В силу дії ч. 3 ст. 181 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька або в твердій грошовій сумі і виплачується щомісячно.

При визначенні розміру аліментів суд враховує, що матеріальне становище відповідача дозволяє йому сплачувати аліменти на утримання дітей, оскільки він на даний час працює. Тому з відповідача слід стягувати аліменти в частці від його заробітку.

За приписами ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

При визначенні розміру аліментів суд відповідно до ст. 182 СК України враховує, те що позивачка працює і має стабільний дохід, стан здоров'я дітей; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; відсутність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; та інші обставини, що мають істотне значення. І тому, суд вважає за доцільне стягувати з відповідача на утримання трьох неповнолітніх дітей аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів його доходів, але не менше 30 відсотків встановленого прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дітьми повноліття.

Відповідно до вимог ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Позивачка звернулася до суду з вимогами - 03 липня 2013 року, а тому з цього часу слід присудити стягнення аліментів і до досягнення повноліття.

Витрати на правову допомогу, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 79 ЦПК України належать до витрат, пов'язаних з розглядом судової справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Як вбачається з оригіналу квитанції №8 від 18.09.2012 року (а.с.9), позивачка сплатила 300,00 грн. на правову допомогу. Тому з відповідача слід стягнути: на користь позивачки 300,00 грн. витрат понесених нею на правову допомогу; а також 229 грн. 40 коп. витрат по оплаті судового збору.

На підставі наведеного, ст.ст. 180-184 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у частці від доходу - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця і жителя АДРЕСА_1:

- на користь ОСОБА_1 щомісячно аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, в розмірі 1/3 частини від всіх видів його доходів, але не менше 30 відсотків встановленого прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно до досягнення дітьми повноліття; та 300,00 (триста) грн. 00 коп. - витрат на правову допомогу;

- судовий збір в дохід держави в сумі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 коп. (одержувач УДКСУ у Долинському районі (м. Болехів), код отримувача (код за ЄДПРОУ) 37964129, банк одержувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО 836014, номер рахунку 31218206700008, код ЄДРПОУ Болехівського міського суду 23925410, код класифікації доходів 22030001).

Стягнення аліментів розпочати з 03 липня 2013 року.

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Болехівський міський суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.




Суддя В.Б. Сметанюк
























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація