АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2006 р. м.Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької
області у складі:
головуючого: Сулятицької М.М.
суддів: Височанської Н.К., Чупікової В.В.
при секретарі: Брензило В.В.
за участю: ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Кадубовецької сільської ради, ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, визнання недійсним рішення сесії та договору оренди земельної ділянки за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Заставнівського районного суду Чернівецької області від 21 вересня 2006 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Заставнівського районного суду Чернівецької області від 21 вересня 2006 року залишено без задоволення заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову, встановлених ухвалою судді Заставнівського районного суду Чернівецької області від 21.06.2006 року про заборону вчиняти будь-які дії на земельній ділянці розміром 0,04 га АДРЕСА_1, щодо якої укладено договір оренди між Кадубовецькою сільською радою та ОСОБА_1.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду скасувати та постановити нову ухвалу, якою скасувати заходи забезпечення позову від 21.06.2006 року. Посилається на те, що заходи забезпечення позову, вжиті судом, є безпідставними, не ґрунтуються на матеріалах справи, а відмова у задоволенні заяви про скасування заходів забезпечення позову - необгрунтованою. Крім цього, вид забезпечення позову не є співмірним із заявленими позивачем вимогами, що призводить до порушення його прав як орендаря земельної ділянки. Також зазначив, що ухвала суду постановлена з порушенням процесуальних норм в частині строків розгляду заяви про скасування заходів забезпечення позову.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, перевіривши доводи апеляційної скарги та законність і обґрунтованість ухвали суду, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Відповідно до вимог CT..CT..151, 152 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову, зокрема, забороною вчиняти певні дії.
Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до
Справа № 22ц-813 2006р. Головуючий у 1 інстанції: Остапович В.І.
Категорія: 33 Суддя-доповідач: Височанська Н.К.
Кадубовецької сільської ради, ОСОБА_1 про скасування рішення сесії Кадубовецької сільської ради від 4.11.2004 року в частині надання в оренду ОСОБА_1 земельної ділянки розміром 0,04 га АДРЕСА_1, визнання недійсним та скасування договору оренди земельної ділянки від 28.11.2005 року між Кадубовецькою сільською радою та ОСОБА_1, усунення перешкод в користуванні вказаною земельною ділянкою.
Ухвалою судді Заставнівського районного суду Чернівецької області від 21.06.2006 року в порядку забезпечення позову ОСОБА_1 було заборонено до вирішення справи по суті вчиняти будь-які дії на спірній земельній ділянці, що розташована АДРЕСА_1 і щодо якої укладений договір оренди між Кадубовецькою сільською радою та ОСОБА_1Залишаючи заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову без задоволення суд першої інстанції правильно виходив з того, що предметом спору є земельна ділянка та договір оренди цієї земельної ділянки, а тому доводи апелянта про те, що укладений договір оренди належно оформлений, він набув права користування спірною земельною ділянкою і законно нею користується, а забезпечення позову порушує його права як орендаря земельної ділянки є безпідставними.
Доводи апеляційної скарги про те, що ухвала суду від 21.09.2006 року постановлена з порушенням норм процесуального права, зокрема строків розгляду заяви про скасування заходів забезпечення позову не можуть бути підставою для скасування ухвали суду першої інстанції.
Керуючись ст..ст..307, 312 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Заставнівського районного суду Чернівецької області від 21 вересня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена протягом двох місяців у касаційному порядку до Верховного Суду України.
Головуючий