Справа № 342/1152/13-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2013 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Федів Л.М.,
секретаря Юрчук У.М.,
за участю:
представника заявника: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка заяву про виправлення описки в судовому рішенні від 22 квітня 2013 року по справі №342/491/13-ц
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 22 квітня 2013 р. по справі №342/491/13-ц позов ОСОБА_2 до Городенківської міської ради та ОСОБА_3 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом задоволено повністю. Зокрема, визнано за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на житловий будинок загальною площею 215.4 кв.м., житловою площею - 82.9 кв.м. та підсобною площею - 132.5 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_1.
18 липня 2013 року представником ОСОБА_2 - ОСОБА_1 подано до суд заяву про виправлення описки, в якій просить суд виправити описку в судовому рішенні від 22 квітня 2013 року по справі № 342/491/13-ц, зазначивши, що згідно Постанови Верховної Ради України від 15 листопада 1996 року №519/96-ВР «Про зміну меж міста Городенка Городенківського району Івано-Франківської області» територіально АДРЕСА_1 стала АДРЕСА_1, а тому усюди по тексту названого судового рішення словосполучення «АДРЕСА_1» належить розуміти «АДРЕСА_1».
Позивач - ОСОБА_2 в судове засідання не з»явилася. Про час і місце судового розгляду належним чином повідомлялася.
Представник позивача ОСОБА_1 в судове засідання з»явився. В судовому засіданні заявлену вимогу про виправлення описки підтримав в повному обсязі. Просить виправити описку в судовому рішенні від 22 квітня 2013 року по справі № 342/491/13-ц, усюди по тексту названого судового рішення словосполучення «АДРЕСА_1» розуміти «АДРЕСА_1. Для підтвердження подав довідку виконавчого комітету Котиківської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області від 30.05.2013 року №527 з якої вбачається, що житловий будинок, який знаходиться по АДРЕСА_1. В обґрунтування заявленої вимоги вказує на те, що на момент подачі позовної заяви до суду та винесення рішення по справі № 342/491/13-ц позивачка ОСОБА_2 не знала про зміну меж міста Городенка Городенківського району Івано-Франківської області та про те, що житловий будинок, який знаходиться по АДРЕСА_1.
Представник відповідача - Городенківської міської ради в судове засідання не з»явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду заяви про виправлення описки.
Відповідачка - ОСОБА_3 в судове засідання не з»явилася, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду заяви про виправлення описки
Особи, які брали участь у справі, в судове засідання не з'явились, про час і місце засідання були сповіщені належним чином, відповідно до ч.4 ст.219 Цивільного процесуального кодексу України, їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень у судовому рішенні.
Суд, повно і всебічно з'ясувавши обставини цивільної справи, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про виправлення описки. Мотивуючи своє рішення наступним.
Частиною 1 статті 219 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.
Описками можуть вважатися помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Чіткість - це одна з вимог, якій має задовольняти судове рішення, та є вимогою до його змісту. Тобто рішення повинно бути викладено чітко, грамотно, не повинно містити помилок, описок.
Згідно до положень ч.1 ст.11 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Постановляючи рішення, суд виходив з тих доказів, що були надані сторонами під час судового розгляду справи, а також з тих доказів, які знаходились в матеріалах справи, зокрема, копії будівельного паспорту на забудову земельної ділянки, виділеної індивідуальному будівнику ОСОБА_5, акту виносу в натуру меж земельної ділянки і розбивки будівель, проекту забудови земельної ділянки, рішення Виконавчого комітету Городенківської міської Ради народних депутатів від 21.08.1990 року №79 «Про надання земельної ділянки у безстрокове користування для індивідуального житлового будівництва», технічного паспорту на одноквартирний садибний житловий будинок, наданих позивачем до матеріалів справи, з яких вбачається, що житловий будинок загальною площею 215.4 кв.м., житловою площею - 82.9 кв.м. та підсобною площею - 132.5 кв.м., знаходиться по АДРЕСА_1.
Будь-яких інших доказів, що стосуються адреси спірного житлового будинка позивачем під час розгляду справи суду надано не було.
Враховуючи вище наведене, суд вважає, відмовити у виправленні описки в рішенні, оскільки на момент винесення рішення суду не було надано будь-яких інших доказів, які б містили відомості про зміну адреси спірного житлового будинка.
Керуючись ст.ст. 219, 293, 294 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника ОСОБА_2 ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Городенківського районного суду від 22 квітня 2013 р. по цивільній справі №342/491/13-ц за позовом ОСОБА_2 до Городенківської міської ради та ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_3) про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Федів Л.М.