ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. СІМФЕРОПОЛЯ
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Хромченка, 6-а, тел./факс (0652) 22-82-68, inbox@zl.cr.court.gov.ua
Справа № 122/17228/13-ц
Провадження по справі 2/122/1712/13
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2013 року cуддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Домнікова М.В., розглянувши матеріали, поданої у порядку цивільного судочинства позовної заяви ОСОБА_2 до Відкритого Акціонерного Товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» про визнання події страховим випадком, стягнення страхового відшкодування, пені за прострочення строку виплати страхового відшкодування, штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання та відшкодування моральної шкоди, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою до Відкритого Акціонерного Товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» про визнання події страховим випадком, стягнення страхового відшкодування, пені за прострочення строку виплати страхового відшкодування, штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання та відшкодування моральної шкоди.
Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки у відповідності з ч. 5 ст. 119 ЦПК України, у якій визначені загальні вимоги до форми та змісту позовної заяви, встановлено що, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Звертаючись до суду із позовною заявою ОСОБА_2 просить суд стягнути з Відкритого Акціонерного Товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» страхове відшкодування в розмірі 7880,00 грн., пеню за прострочення строку виплати страхового відшкодування в розмірі 1184,75грн., 3% річних за прострочення виконання зобов'язання в розмірі 100,38грн. та моральну шкоду в розмірі 10000,00грн.
Згідно з п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру позивач повинен сплатити судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Також, відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 цього ж Закону за подання до суду позовної заяви немайнового характеру позивач повинен сплатити судовий збір в розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяв, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Але ж ОСОБА_2 всупереч вимог діючого законодавства не додав до матеріалів позовної заяви квитанцію про сплату судового збору відповідно до вимог діючого законодавства.
У своїй позовній заяві ОСОБА_2 посилається на ч. 7 статті 5 Закону України «Про судовий збір» як на обґрунтування звільнення його від сплати судового збору.
Але ж, стаття 5 вказаного Закону взагалі не містить частини 7.
Разом з тим, відповідно до пункту 7 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються, зокрема, споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.
Однак, як убачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів між сторонами виник майновий спір щодо сплати страхового відшкодування внаслідок дорожньо-транспортної події, а правовідносини за страхуванням не підпадають під предмет регулювання Закону України «Про захист прав споживачів» та положення цього Закону не можуть бути застосовані до правовідносин, що виникли між ОСОБА_2 та Відкритим Акціонерним Товариством Національна акціонерна страхова компанія «Оранта».
Так, ОСОБА_2 не надано доказів звільнення від сплати судового збору, у зв'язку із чим, з урахуванням вищенаведених норм законодавства, позивач повинен сплатити судовий збір за пред'явлення до суду вимог майнового характеру в розмірі 229,40 грн. та немайнового характеру в розмірі 114,70 грн.
Відповідно до положень ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись статтями 119, 121, 293-294 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_2 до Відкритого Акціонерного Товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» про визнання події страховим випадком, стягнення страхового відшкодування, пені за прострочення строку виплати страхового відшкодування, штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху, запропонувавши позивачу виправити зазначені недоліки у строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позов буде вважитися неподаним та повернутий.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції у частині вимоги щодо сплати судових витрат подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя